2LŻ: Power Duck Iveston PSŻ Poznań – Speedway Wanda Kraków (zapowiedź)

IMG 6540

W zaległym meczu IX rundy 2. Ligi Żużlowej Power Duck Iveston PSŻ Poznań podejmować będzie w najbliższą niedzielę 30 czerwca Speedway Wandę Kraków. W pierwszym meczu przed dwoma tygodniami w Krakowie lepsi okazali się poznaniacy, którzy wygrali 60:30.

 poznankrakowBieżący weekend jest bardzo pracowity dla „Skorpionów”. W sobotę w zaległym meczu poznaniacy pokonali Wilki Krosno 55:35, a w niedzielę podejmować będą, również w zaległym spotkaniu, najsłabszą drużynę w naszym kraju Speedway Wandę Kraków. Krakowianie przegrali do tej pory wszystkie pojedynki i są „czerwoną latarnią” 2. Ligi Żużlowej.

Goście awizują zestawienie z dwójką obcokrajowców, Niemcem Michaelem Haertelem i Finem Tero Aarnio.

Z kolei gospodarze przystąpią do tego pojedynku już w pełnym zestawieniu, ponieważ w sobotę lider żółto-czarnych David Bellego startował w półfinale Mistrzostw Europy Par w Terenzano. Trener gospodarzy Tomasz Bajerski może mieć spory ból głowy, ponieważ zgłosił standardowe zestawienie swojej drużyny, a w sobotę kapitalny występ po długiej przerwie zanotował Robert Miśkowiak. Pojawia się zatem pytanie, czy w niedzielę wychowanek Polonii Piła znajdzie miejsce w składzie drużyny z Golęcina, czy też będzie przygotowywał się do kolejnych spotkań o większą stawkę?

Zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu są gospodarze i każde inne rozstrzygnięcie niż wysokie zwycięstwo „Skorpionów” będzie ogromną niespodzianką. Przy różnicy potencjałów obu zespołów, goście mogą mieć problem z wywalczeniem 30 punktów.

Awizowane składy:

Power Duck Iveston PSŻ Poznań:

9. David Bellego

10. Marcel Kajzer

11. Marcin Nowak

12. Eduard Krcmar

13. Władimir Borodulin

14. Michał Curzytek

15. Adrian Woźniak

Speedway Wanda Kraków:

1. Dominik Kossakowski
2. Tero Aarnio
3. Michael Haertel
4. Mateusz Pacek
5. Wojciech Lisiecki
6. Łukasz Szczęsny
7. Krystian Stefanów

 

Początek meczu: niedziela, godz. 17.00

Sędzia: Kacper Bryła

Komisarz toru: Paweł Stangret

 

 źródło:informacja prasowa

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!