2LŻ: Power Duck Iveston PSŻ Poznań – Wilki Krosno (zapowiedź)

DSC01878
W zaległym meczu V rundy 2 Ligi Żużlowej Power Duck Iveston PSŻ Poznań podejmować będzie w najbliższą sobotę 29 czerwca Wilki Krosno. W pierwszym meczu przed dwoma tygodniami w Krośnie lepsi okazali się poznaniacy, którzy wygrali 47:39.

poznanwilki krosnoNa wstępie należy sprostować błędnie podaną przez organizatorów w mediach społecznościowych godzinę rozpoczęcia meczu. Nie jest to 18.00, lecz zgodnie z Komunikatem nr 63/2019 Głównej Komisji Sportu Żużlowego (https://www.pzm.pl/pliki/komunikat/gksz/2019-06/28235/komunikat632019popr.pdf), oficjalną porą rozpoczęcia tego pojedynku jest godz. 18.15.


Pierwotnie pierwsze spotkanie rozegrane 16 czerwca w Krośnie goście wygrali 50:39, ale 3 punkty stracił Marek Lutowicz. Kontrola techniczna wykazała, że junior PSŻ-u miał nieregulaminowy gaźnik. Młody zawodnik „Skorpionów” za to przewinienie może pauzować nawet przez dwa miesiące.


Gospodarze przystąpią do tego pojedynku osłabieni brakiem swojego lidera Davida Bellego. Francuz tego dnia będzie startował w półfinale Mistrzostw Europy Par w Terenzano. W miejsce Bellego wystąpi Damian Dróżdż lub nowy nabytek żółto-czarnych Robert Miśkowiak, który już reprezentował klub z Golęcina w latach 2010-2011.
Z kolei goście awizują „dość” eksperymentalne zestawienie, ponieważ w składzie przyjezdnych brakuje takich zawodników jak Nicklas Porsing, Jonas Davidsson, Patrick Hansen, Paweł Hlib czy Marcin Rempała.


Zdecydowanym faworytem sobotniego meczu są gospodarze i każde inne rozstrzygnięcie niż wysokie zwycięstwo „Skorpionów” będzie ogromną niespodzianką. Warunki atmosferyczne też powinny sprzyjać rywalizacji na torze.

Awizowane składy:

Power Duck Iveston PSŻ Poznań:
9.
10. Marcel Kajzer
11. Marcin Nowak
12. Eduard Krcmar
13. Władimir Borodulin
14. Michał Curzytek
15. Adrian Woźniak

Wilki Krosno:
1. Lars Skupień
2. Nick Skorja
3. Edward Mazur
4. Andrij Karpow
5. Lasse Bjerre
6.
7. Patryk Zieliński

Początek meczu: sobota, godz. 18.15
Sędzia: Grzegorz Sokołowski
Komisarz toru: Michał Wojaczek

 

źródło:informacja własna

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!