2LŻ: Power Duck Iveston PSŻ Poznań – Euro Finannce Polonia Piła (zapowiedź)

DSC01315

W meczu XI rundy 2 Ligi Żużlowej Power Duck Iveston PSŻ Poznań podejmować będzie w najbliższą niedzielę Euro Finannce Polonię Piła. Będzie to dopiero trzecie ligowe spotkanie w bieżącym sezonie w poznańskim Lasku Golęcińskim po czterotygodniowej przerwie.

pilapoznanNa wstępie należy sprostować błędnie podaną przez organizatorów w mediach społecznościowych godzinę rozpoczęcia meczu. Nie jest to 16.45, lecz zgodnie z Komunikatem nr 60/2019 Głównej Komisji Sportu Żużlowego (https://www.pzm.pl/pliki/komunikat/gksz/2019-06/28157/komunikat602019popr.pdf), oficjalną porą rozpoczęcia tego pojedynku jest godz. 17.00.

Pierwsze spotkanie rozegrane 28 kwietnia w Pile goście wygrali walkowerem 40:0, ale po 5 wyścigach prowadzili pilanie 19:11. Mecz ten próbowano rozegrać tydzień po „słynnym” finale Złotego Kasku i zaledwie kilka dni po dosypaniu nowej nawierzchni. Po upadku Pawła Staniszewskiego w szóstej gonitwie, pojedynek został przerwany. Prace torowe nadzorowane przez Jerzego Najwera i Grzegorza Janiczaka nie przyniosły poprawy stanu nawierzchni i sędzia ogłosił walkower na korzyść przyjezdnych.

Po tym wydarzeniu drużyna z Piły dwukrotnie przegrała z ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz i wywalczyła 3 punkty w dwumeczu z Wilkami Krosno. Zwycięstwo i bonus z drużyną z Podkarpacia sprawiły, że pilanie liczą się jeszcze w walce o awans do fazy play off.

Z kolei gospodarze, po meczu w Pile, wygrali wszystkie cztery spotkania. Przed tygodniem odnieśli zwycięstwa w Krakowie 60:30 i w Krośnie 47:39.

Goście awizują „dość” eksperymentalne zestawienie, ponieważ w składzie przyjezdnych brakuje jednego z liderów Polonii Tomasa Jonassona. Być może Szwed pojawi się w niedzielne popołudnie w poznańskim Lasku Golęcińskim, ale na razie w jego miejsce został zgłoszony Niemiec Max Dilger.

Z kolei gospodarze dotychczasowe zwycięstwa zawdzięczają w dużej mierze dobrej postawie juniorów. Niestety, po meczu w Krośnie żółto-czarni stracili jednego z młodzieżowców, ponieważ kontrola techniczna wykazała, że Marek Lutowicz miał nieregulaminowy gaźnik. Młody zawodnik „Skorpionów” może być zawieszony na dwa miesiące. W wyniku tego incydentu, w barwach gospodarzy zadebiutuje Adrian Woźniak.

Faworytem meczu są gospodarze, ale goście z pewnością też myślą o korzystnym rezultacie. Zapowiada się ciekawe spotkanie w niedzielne popołudnie zwłaszcza, że warunki atmosferyczne również powinny sprzyjać rywalizacji na torze.

 Awizowane składy:

Power Duck Iveston PSŻ Poznań:

9. David Bellego

10. Marcel Kajzer

11. Marcin Nowak

12. Eduard Krcmar

13. Władimir Borodulin

14. Michał Curzytek

15. Adrian Woźniak

 

Euro Finannce Polonia Piła:

1. Andreas Lyager
2. Max Dilger
3. Jonas Jeppesen
4. Karol Baran
5. Oskar Bober
6. Nikodem Bartoch
7. Piotr Gryszpiński

 

Początek meczu: niedziela, godz. 17.00

Sędzia: Remigiusz Substyk

Komisarz toru: Krzysztof Okupski

 

 

źródło:informacja własna

 

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!