Euro Finannce Polonia Piła vs Lokomotiv Daugavpils - zapowiedź

DSC 0032

Już w najbliższą niedzielę, Euro Finannce Polonia Piła podejmie u siebie na torze ekipę Lokomotivu Daugavpils w ramach zaległego meczu 4. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 15:00.

 

piladaugavpils logo

Po ostatnim meczu wyjazdowym w Lublinie, gdzie poloniści zostali zdeklasowani, przegrywając 64:26, atmosfera w pilskim klubie nie jest najlepsza. Nawet w środowe popołudnie doszło do spotkania kibiców z działaczami klubu, by porozmawiać o aktualnej sytuacji. W zbliżającym się spotkaniu zawodnicy będą mieli sporo do udowodnienia. Zdecydowanym bonusem dla gospodarzy będzie jazda u siebie na torze, gdzie zawodnicy są rozjeżdżeni. Zazwyczaj dobrze punktującymi zawodnikami są Tomasz Gapiński wraz z Rafałem Okoniewskim. Widać, że obaj czują się dobrze na pilskim owalu. Sporą niespodziewaną jest niestety postawa Tomasa Jonassona. Szwed potrafi przeplatać dobre spotkania z kilkunasto-punktową zdobyczą do zaledwie 5 oczek w pięciu startach. Niestety to samo można powiedzieć o Adrianie Cyferze. Nie jest to najlepszy sezon w wykonaniu 23latka. Przed meczem z Lokomotivem, Polonia Piła dokonała istotnego wzmocnienia. Na zasadzie wypożyczenia ze Stali Gorzów do Piły trafił Erik Riss. Niemiec w Polskiej lidze zadebiutował w roku 2017 w barwach Stali Rzeszów. Bardzo możliwe, że pojawi się w składzie na niedzielnym spotkaniu.

Lokomotiv obecnie, znajduje się na trzecim miejscu w tabeli, gdzie zgodnie z przewidywaniami i jak co roku drużyna Łotyszy jest w bardzo dobrej dyspozycji. Rewelacyjnie i regularnie punktują Peter Ljung wraz z Timo Lahtim. Obaj zawodnicy zdobywają po minimum 10 ‘oczek’ w spotkaniu. Zazwyczaj dobrze spisują się Wadim Tarasienko oraz Kjastas Podżuks, którzy w biegach potrafią napsuć krwi rywalom. Najsłabiej punktującym zawodnikiem awizowanym jest Jewgienij Kostygow. Aczkolwiek w meczu z Wybrzeżem Gdańsk uzbierał 6 punktów. Goście liczą na wygraną w zbliżającym się spotkaniu.

Zarząd Klubu Pilskiej Polonii przygotował niespodziankę. W sobotę w godzinach od 13:00 do 15:00 w kasach stadionu od ulicy Bydgoskiej, nabyć będzie można bilety. W trakcie przedsprzedaży obowiązywały będą promocyjne ceny wejściówek na mecz z Lokomotivem. Bilet normalny będzie można nabyć w cenie 25 zł, a ulgowy za 15 zł.

Porównując miejsca w tabeli i punktacje zdecydowanym faworytem spotkania jest Lokomotiv. Trzeba jednak pamiętać, że Pilanie są silni u siebie na torze.

 

Składy Awizowane: 

Lokomotiv Daugavpils:

1. Timo Lahti

2. Jewgienij Kostygow

3. Wadim Tarasienko

4. Kjastas Puodżuks

5. Peter Ljung

6. Oleg Michaiłow 

 

Euro Finannce Polonia Piła:

9. Tomasz Gapiński

10. Adrian Cyfer

11. Rafał Okoniewski

12. Paweł Łaguta

13. Tomas Jonasson

14.

15. Patryk Fajfer

 

Start zawódow: 15:00

 

Beata Wachowiak

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!