Polonia zaprezentowana i gotowa do sezonu

victoria pilaW sobotę 14 marca w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyła się prezentacja Polonii Piła. Do Drodu Staszica zjechali niemalże wszyscy zawodnicy, którzy będą bronili barw pilskiego klubu w sezonie 2015. 

Już na samym początku prezes Tomasz Soter oficjalnie poinformował o tym, o czym mówiono od dawna - w sezonie 2015 na torach żużlowych pilski klub nie będzie nazywał się już Victoria, tylko Polonia. Jest to powrót do tracycji i pod taką nazwą przebiegała tegoroczna prezentacja. Prezes zapewnił, że zespół będzie walczył o awans sportowy, chociaż nie do końca wiadomo jeszcze w jakiej lidze zespół wystąpi (przyp. red. - ciągle w grę wchodzi połączenie Nice PLŻ i PLŻ2). Na scenie pojawili się również trener Janusz Michaelis i menedżer Tomasz Żentkowski. Zapewnili oni, że skład jest zbudowany z myślą o awansie do wyższej ligi i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby tak było.

 

Potem przyszedł czas na zaprezentowanie się zawodników. Zabrakło Bena Barkera, Daniela Kinga i Norberta Magosiego. Pojawili się natomiast Kacper Grzegorczyk, Arkadiusz Pawlak, Rafał Karczmarz, Rene Bach, Ziga Kovacic, Maciej Fajfer, Rasmus Jensen, Jesper Monberg, Patryk Dolny i Piotr Świst. Dla tego ostatniego będzie to szósty sezon w pilskim klubie, a zarazem trzydziesty rok startów na ligowych torach. W krótkim filmowym skrócie można było podziwiać wyczyny "Twistiego" na czarnym owalu przez minione lata.

 

Całą galę poprowadzili znani spikerzy z pilskiego stadiodu: Wojciech Dróźdż i Daniel Możejko. W międzyczasie na scenie pojawiał się Marek Malita, który swoimi dowcipami rozbawiał do łez wypełnioną po brzegi aulę PWSZ.

 

Ponadto Prezydent Piły Piotr Głowski zapewnił, że będzie ciągle wspierać pilski żużel i już niedługo opinia publiczna zostanie poinformowana o kwocie jaka zostanie przelana na konto klubu. Jak zapewnił, ma być to najwyższa suma w historii współpracy miasta z klubem.

 

Już w niedzielę 15 marca o godzinie 13.00 odbędzie się pierwszy trening Polonii.

 

źródło: inf. własna

Maciej Brzeziński

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!