#StadionDlaPolonii

Piłgut3

Sprawa TŻ Polonii Piła nadal budzi wiele kontrowersji. Nowe Towarzystwo istnieje i prężnie działa już dobrych kilka miesięcy. Nie ma ligi, ale jest szkółka i adepci, którzy czekają aby wyjechać na tor. Problem cały czas ten sam-brak najmu stadionu, brak porozumienia na linii miasto – klub.

 

Pila

 

Na początku lipca odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia TŻ Polonia Piła. W trakcie spotkania członkowie wystosowali oficjalne pismo do prezydenta Miasta Piotra Głowskiego.

Pismo do prezydenta

Z powyższego można wyczytać, iż klub jedynie czego potrzebuje do pełnej funkcjonalności to udostępnienia stadionu. Nie tylko do dalszego prowadzenia szkółki zużłowej, chodzi również o fakt zapewnienia sobie zaplecza finansowego. Poszukiwanie sponsorów w sytuacji braku obiektu i niewiadomą czy speedway zawita na pilski owal w sezonie 2021, jest znikome. Zarząd ma plan, chęci i niestety związane ręce.
Warto pamiętać, że dyrektor MOSiR Dariusz Kubicki w wypowiedziach medialnych, jak i bezpośrednio w rozmowie z członkami stowarzyszenia zapewniał, że z udostępnieniem stadionu nie będzie żadnych problemów. Rzeczywistość okazała się kompletnie inna i po dziś dzień stadion dosłownie leży odłogiem.
Sternicy pilskiej Polonii w zeszłym sezonie włożyli sporo nakładów finansowych na doprowadzenie nawierzchni toru oraz band do bezpiecznej jazdy. W dniu wczorajszym stadion był w opłakanym stanie.

                   tor2               tor3tor1                                                                                                         

Zdjęcia stadionu ukazały się również na forum kibiców pilskiej Polonii. Post zobaczyło prawie 100 tysięcy osób i został on udostępniony aż 460 razy. Mieszkańcy są zaniepokojeni stanem niszczejącej nawierzchni, band i ławek. Stąd właśnie pojawiła się inicjatywa #StadionDlaPolonii
MOSiR natychmiast podjął działanie i nawierzchnia toru 24 godziny później wygląda juz zupełnie inaczej. W środowy wieczór prowadzone były prace kosmetyczne.

Nowy Tor

Prezydent Głowski zwlekał z odpowiedzią na pismo, które zostało wysłane na początku miesiąca. Również na łamach lokalnych dzienników internetowych można było przeczytać wypowiedzi dyrektora MOSiRu Dariusza Kubickiego, gdzie twierdzi , iż wiele razy zajmował stanowisko w tej sprawie (stadionu) a sternicy Polonii winni wiedzieć jakie zobowiązania i rozliczenia finansowe pozostały.
W związku z zaistniałą sytuacją w czwartkowe przedpołudnie pojawiło się oświadczenie zarządu TŻ Polonii Piła.

Oświadczenie TŻ PP

 

Nie czekając długo bo tego samego dnia w godzinach popołudniowych na łamach portalu www.pila.pl pojawiła się odpowiedź na pismo działaczy pilskiego klubu.

Piła odpowiedź1 dobra 1

Piła odpowiedź dobra

Czy czarny sport powróci do Grodu Staszica w sezonie 2021?  Chwilowo nad klubem wiszą czarne chmury a brak porozumienia między dwiema stronami nie wróży nic dobrego. Wspólnymi siłami można zdziałać wiele, trzeba tylko odrobinę chęci.

 

Źródło: inf. własna

Beata Wachowiak

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!