Polonia prosi o udostępnienie stadionu

DSC 0016

W poniedziałkowy wieczór na mediach społecznościowych klubu pojawiła się informacja, że w siedzibie pilskiego MOSiRu zostało złożone pismo wraz z wnioskiem o zawarcie najmu stadionu przy ulicy Bydgoskiej.

pila

Przypomnijmy, że w listopadzie 2019 roku KŻ Polonia Piła wydała oświadczenie, gdzie poinformowano kibiców o zakończeniu bytu klubu. Niedługo, bo już 7 grudnia zostało powołane Towarzystwo Żużlowe Polonia Piła. Niestety, z niezrozumiałych powódek, w Święto Trzech Króli, klub został poinformowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji o pilnym opuszczeniu stadionu oraz pomieszczeń biurowych.
Jak widać, włodarze TŻ Polonii nie przestają walczyć o czarny sport w Pile. Po oficjalnym wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego, które miało miejsce 24 lutego, klub prosi o udostępnienie stadionu nowemu podmiotowi.
Wiadomo, że w Pile zmagań ligowych w sezonie 2020 nie zobaczymy, ale należy pamiętać, że w Grodzie Staszica prężnie prosperowała szkółka żużlowa. Odnosiła ona również swoje małe sukcesy, Przypomnijmy, że 8 sierpnia 2019 roku, na Stadionie Miejskim w Rybniku odbył się egzamin na certyfikat żużlowy. Licencję żużlową zdał jeden z adeptów  Polonii Piła – Marcin Ogrodnik. W trakcie wywiadu na łamach portalu speedway.info.pl  zadaliśmy mu ważne pytanie.


Jakie jest Twoje największe marzenie ?
- Moim największym marzeniem jest zdobyć licencje na motocykl żużlowy 500cm. Jeździć jak najwięcej, zdobywać doświadczenie, a jeśli to będzie to wyniki przyjdą same.

 

W złożonym przez klub piśmie możemy przeczytać, że w bieżącym roku głównym planem będzie dalsze szkolenie młodzieży oraz organizacji turniejów indywidualnych. Aby adepci tacy jak Marcin mogli dalej rozwijać swoje umiejętności.
W dalszej części możemy również dowiedzieć się, że istniała szansa na zorganizowanie jednego z turniejów finałowych Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów z udziałem One Sport sp. Z o.o. Niestety z uwagi na zaistniałą i niepewną sytuację ze stadionem, turniej zostanie rozegrany w innym mieście.


Zarówno klub, jak i fani pilskiego żużla czekają na odpowiedź z MOSiRu. Co dalej ?

 

PoloniaPolonia1Plonia2Plonia3

 

Źródło: Inf. własna

Beata Wachowiak

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!