Dzisiaj jest 9 maj 2021 roku. Imieniny: Grzegorz, Katarzyna, Karolina

Kolejarz Opole przegrywa na własnym torze

opole 2016rzeszow logo 2015W niedzielnym meczu 7. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej gospodarze z Opola przegrali z gośćmi z Rzeszowa kończąc zawody wynikiem 37:53. Od samego początku spotkania Stal Rzeszów wyszła na prowadzenie i tak do samego końca utrzymali wysoki poziom.

 

 

W biegu 4. doszło do ostrej rywalizacji pomiędzy Dawidem Lampartem, a Mateuszem Burzyńskim co spowodowało upadek obu zawodników i wykluczenie Lamparta. Dobry początek, pozwolił gościom z Rzeszowa nie utracić przewagi, pomimo że kilka późniejszych biegów było zremisowanych. W drużynie z Rzeszowa najlepszy okazał się Rafał Karczmarz, który zdobył 12 pkt. i 2 bonusy, natomiast w Opolu Paweł Miesiąc 13 pkt. i 1 bonus. Dobrze zaprezentowali się również Rene Bach (12+1) oraz Denis Gizatullin (12+1). Drużyna z Rzeszowa nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem rywali. Zawodnicy z Kolejarz Opole pomimo wielu starań nie mieli szans na dogonienie utraconych punktów co spowodowało, że zła passa od początku zaprowadziła ich na przegraną pozycję i różnicę 16 oczek.


Stal Rzeszów: 53

1. Scott Nicholls (3,3,1*,2,0) - 9+1
2. Mateusz Rząsa (1,-,t,0,0) - 1
3. Maciej Kuciapa (3,1*,1*,3,3) 11+2
4. Rene Bach (2*,2,2,3,3) 12+1
5. Dawid Lampart (w,3,3,0) 6
6. Grzegorz Bassara (2*,0,w) 2+1
7. Rafał Karczmarz (3,3,2*,2,2*) 12+2



Kolejarz Opole: 37

9. Paweł Miesiąc (2,2,3,3,2,1*) 13+1
10. Łukasz Przedpełski (0,1*,0,-,1*) 2+2
11. Michał Łopaczewski (1,0,1,-,-) 2
12. Andriej Kobrin (0,1,0,-) 1
13. Denis Gizatullin (1,3,3,2,1*,2) 12+1
14. Adrian Woźniak (1,0,1) 2
15. Mateusz Burzyński (0,2,0,1*,2) 5+1




Bieg po biegu:


1.
Nicholls, Miesiąc, Rząsa, Przedpełski (2:4)
2. Karczmarz, Bassara, Woźniak, Burzyński (1:5) 3:9
3.
Kuciapa, Bach, Łopaczewski, Kobrin (1:5) 4:14
4.
Karczmarz, Burzyński, Gizatullin, Lampart (w) (3:3) 7:17
5.
Nicholls, Karczmarz, Kobrin, Łopaczewski (1:5) 8:22
6.
Gizatullin, Bach, Kuciapa, Woźniak (3:3) 11:25
7.
Lampart, Miesiąc, Przedpełski, Bassara (3:3) 14:28
8.
Gizatullin, Karczmarz ( Rząsa-t), Nicholls, Burzyński (3:3) 17:31
9.
Miesiąc, Bach, Kuciapa, Przedpełski (3:3) 20:34
10.
Lampart, Karczmarz, Łopaczewski, Kobrin (1:5) 21:39
11.
Kuciapa, Gizatullin, Burzyński, Rząsa (3:3) 24:42
12.
Miesiąc, Nicholls, Woźniak, Bassara (w) (4:2) 28:44
13.
Bach, Miesiąc, Gizatullin, Lampart (3:3) 31:47
14.
Kuciapa, Burzyński, Przedpełski, Rząsa (3:3) 34:50
15.
Bach, Gizutullin, Miesiąc, Nicholls (3:3) 37:53


Sędzia: Ryszard Bryła
Widzów: ok. 600 osób


źródło: informacja własna

Anna Trojanowska

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga
7.05-9.05.2021
Lublin - Toruń 
Grudziądz - Leszno
Częstochowa - Wrocław
Zielona Góra - Gorzów

eWinner 1 Liga Żużlowa
15.05-17.05.2021
Tarnów - Ostrów
Gdańsk - Łódź
Bydgoszcz - Rybnik
Gniezno - Krosno

2 Liga Żużlowa
8-16.05.2021
Daugavpils - Landshut
Opole - Poznań
Rawicz - Rzeszów

Okiem naczelnego

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Tai Woffinden   W. Brytania -
3. Fredrik Lindgren   Szwecja -
4. Maciej Janowski   Polska -
5. Leon Madsen   Dania -
6. Jason Doyle   Australia -
7. Artiom Łaguta   Rosja -
8. Emil Sajfutdinow   Rosja -
9. Martin Vaculik   Słowacja
-
10. Max Fricke   Australia -
11. Matej Zagar   Słowenia -
12. Anders Thomsen   Dania -
13. Oliver Bernzton   Szwecja -
14. Krzysztof Kasprzak   Polska -
15. Robert Lambert   W. Brytania -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1.   GorzowMoje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 3 6 +34
 2. Lublin  Motor Lublin 4 6 +10
 3.   eTorunWinner Apator Toruń 4 4 +16
 4. Leszno  Fogo Unia Leszno  3 4 +6
 5.  WroclawBetard Sparta Wrocław 3 2 -3
 6. Czestochowa  Eltrox Włókniarz Częstochowa 3 2 -8
 7.   Zielona GoraMarwis.pl Falubaz Zielona Góra 4 2 -10
 8.   GrudziadzZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 4 2 -45

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jMaciej Janowski

 # drużyna m p +/-
 1.   KrosnoCellfast Wilki Krosno 4 6 -12
 2. Gdansk  Zdunek Wybrzeże Gdańsk 4 5 +19
 3.   GnieznoAforti Start Gniezno 2 4 +17
 4.   Orzeł ŁódźLodz 3 4 +3
 5.  Bydgoszcz Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 4 -2
 6. Rybnik  ROW Rybnik 3 3 +34
 7. Ostrow  Arged Malesa Ostrów Wlkp. 2 0 -4
 8. Tarnow    Unia Tarnów 4 0 -55

 

 Mistrz eWinner 1 Ligi Żużlowej 2020

lublin 2017eWinner Apator Toruń

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. Daugavpils  S.C. Lokomotive Daugavpils - - -
 2. Opole OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Poznan SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 4. Rzeszow 7R Stolaro Stal Rzeszów - - -
 5. Rawicz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz - - -
6. Landshut Trans MF Devils Landshut - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2020

rzeszow logoWilki Krosno

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patryk Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 2020

 1. Jaimon Lidsey   Australia 20
 2. Dominik Kubera   Polska 16
 3. Oleg Mihaylovs   Łotwa 14
 4. Daniel Bewley   W. Brytania 16
 5. Mads Hansen   Dania 9
 6. Petr Chlupac   Czechy 8
 7. Jan Kvech   Czechy 13
 8. Jakub Miśkowiak   Polska 9
 9. Niklas Sayrio   Finlandia 6
10. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina 5
11. Lukas Fienhage   Niemcy 5
12. Mattia Lenarduzzi   Włochy 5
13. Lucke Becker   USA 4
14. Alexander Woentin   Szwecja 3
15. Lukas Baumann   Niemcy 1
16. Steven Goret   Francja 0

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bJaimon Lidsey

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2021