Dzisiaj jest 25 styczeń 2021 roku. Imieniny: Tatiana, Paweł, Miłosz

Kolejarz Opole - Lokomotiv Daugavpils (zapowiedź)

opole 2016daugavpils logoW niedzielę (24.04.2016r) w Opolu przy ulicy Wschodniej 2 znów emocje związane z żużlem. Tym razem w ramach 5 kolejki Nice PLŻ zostanie rozegrany mecz o drużynowe mistrzostwo pomiędzy miejscowym Kolejarzem, a łotewskim Lokomotivem.

 

 

Niesprzyjające warunki pogodowe nie pozwoliły w trzeciej kolejce na rozegranie meczu w Opolu pomiędzy Kolejarzami i Speedway Wanda Instal Kraków. W związku z tym dla opolan będzie to dopiero drugi pojedynek o ligowe punkty w tym sezonie, gdyż jak wszyscy wiemy Kolejarze z Opola i Rawicza występują w tym sezonie tylko na swoich obiektach (oraz dwumecz miedzy sobą).

 

Goście tych zawodów posiadają w swoich szeregach doświadczonych zawodników, na czele ze startującym niegdyś w cyklu Grand Prix – Szwedem Fredrikiem Lindgrenem, znacznym wzmocnieniem kadry z Daugavpils jest zapewne 4-krotny IMŚ na długim torze – Joonas Kylmäkorpi. Dodając do tej dwójki troje Łotyszy - Maksim Bogdanow, Andrzej Lebiedevs oraz Kjastas Puodżks to mamy całkiem solidny skład, który wspierany przez młodzieżowców, zwyciężył we wszystkich 3 ze swoich dotychczasowych spotkaniach w tym sezonie.

 

Kolejarz Opole ma jednak pewien kłopot, gdyż dobrze spisujący się w meczu z Polonią Bydgoszcz (zdobył wówczas 9 punktów + 3 bonusy), Joel Anderson uczestniczył w zawodach rozgrywanych w czeskiej Pradze i uległ wypadkowi, którego skutkiem jest pęknięty mostek i rozbrat z żużlem, przy okazji pozdrawiamy sympatycznego Szweda. A skoro już mowa o Szwedach to w miejsce kontuzjowanego  Andersona, trener opolskiego zespołu awizował innego Skandynawa - Mathias Thoernblom, który zadebiutuje w barwach Kolejarza. Poza tą jedną zmianą wymuszoną kontuzją opolanie pojadą w tym meczu w takim samym zestawieniu jak w wygranym meczu I-szej kolejki z bydgoską Polonią.

 

Niewątpliwie na papierze zdecydowanym faworytem tego spotkania są goście, ale my w imieniu swoim jak również organizatorów serdecznie zapraszamy Państwa na trybuny opolskiego stadionu.

 

Awizowane składy:

 

Lokomotiv Daugavpils

1. Maksim Bogdanow

2. Fredrik Lindgren

3. Andrzej Lebiedew

4. Kjastas Podżuks

5. Joonas Kylmäkorpi

6. Davis Kurmis

7. Jewgienij Kostygow

 

Kolejarz Opole

9. Paweł Miesiąc

10. Mathias Thoernblom

11. Tomasz Rempała

12. Valentin Grobauer

13. Denis Gizatullin

14. Adrian Woźniak

15. Tomasz Gąsior

 

Mamy nadzieję, że po jak do tej pory jedynej wygranej żużlowców Kolejarza frekwencja na trybunach będzie nie mniejsza niż ostatnim razem, a zawodnicy będą czuli wsparcie kibiców z trybun.

 

CENY BILETÓW:
- normalny 20,- PLN
- ulgowy 15,- PLN
Program: 4,- PLN
Kasy biletowe czynne w dniu meczu od g.13.30.
PRZEDSPRZEDAŻ biletów prowadzą:
1) Sklep Tytoniowy TABACO w Opolu, ul. Katowicka 28c, obok sklepu wędkarskiego w pobliżu skrzyżowania z ul. 1 Maja;
UWAGA! Bilet ulgowy upoważnia do wstępu młodzież szkolną, studentów oraz emerytów i rencistów za okazaniem przy wejściu ważnej legitymacji (szkolnej, studenckiej, lub ZUS) oraz kobiety.
BEZPŁATNY WSTĘP obejmuje małe dzieci pod opieką osób dorosłych oraz uczniów szkół podstawowych za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.

 

Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00, 30 minut wcześniej zawodnicy odbędą próbę toru, natomiast prezentacja głównych aktorów tego widowiska odbędzie się o godzinie 14:45.

 

źródło: info własne

 

Krzysztof Wlaźlak

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga
3-4.04.2021
Grudziądz - Wrocław
Lublin - Częstochowa
Toruń - Zielona Góra
Leszno - Gorzów

eWinner 1 Liga Żużlowa
3-5.04.2021
Tarnów - Gdańsk
Bydgoszcz - Ostrów
Gniezno - Łódź
Rybnik - Krosno

2 Liga Żużlowa
3-4.04.2021
Wittstock - Poznań
Opole - Rawicz
Rzeszów - Daugavpils

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

logozuzlowiec

Okiem naczelnego

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Tai Woffinden   W. Brytania -
3. Fredrik Lindgren   Szwecja -
4. Maciej Janowski   Polska -
5. Leon Madsen   Dania -
6. Jason Doyle   Australia -
7. Artiom Łaguta   Rosja -
8. Emil Sajfutdinow   Rosja -
9. Martin Vaculik   Słowacja
-
10. Max Fricke   Australia -
11. Matej Zagar   Słowenia -
12. Anders Thomsen   Dania -
13. Oliver Bernzton   Szwecja -
14. Krzysztof Kasprzak   Polska -
15. Robert Lambert   W. Brytania -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Leszno Fogo Unia Leszno - - -
 2. Gorzow Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. - - -
 3. Wroclaw Betard Sparta Wrocław - - -
 4. Zielona Gora RM Solar Falubaz Zielona Góra - - -
 5. Czestochowa Eltrox Włókniarz Częstochowa - - -
 6. Lublin Motor Lublin - - -
 7. Grudziadz MRGARDEN GKM Grudziądz - - -
 8. Torun eWinner Apator Toruń - - -

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jMaciej Janowski

 # drużyna m p +/-
 1. RybnikPGG ROW Rybnik - - -
 2. Gniezno Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno - - -
 3. Lodz Orzeł Łódź - - -
 4. Gdansk Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 5. Tarnow  Unia Tarnów - - -
 6. Ostrow Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 7. Bydgoszcz Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -
 8.  Krosno Wilki Krosno - - -

 

 Mistrz eWinner 1 Ligi Żużlowej 2020

lublin 2017eWinner Apator Toruń

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. Daugavpils  Lokomotiv Daugavpils - - -
 2. Opole OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Poznan SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 4. Rzeszow RTŻ Rzeszów - - -
 5. Rawicz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz - - -
 6. Wittstock MSC Wittstock - - -
7. Trans MF Landshut Devils - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2020

rzeszow logoWilki Krosno

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patryk Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 2020

 1. Jaimon Lidsey   Australia 20
 2. Dominik Kubera   Polska 16
 3. Oleg Mihaylovs   Łotwa 14
 4. Daniel Bewley   W. Brytania 16
 5. Mads Hansen   Dania 9
 6. Petr Chlupac   Czechy 8
 7. Jan Kvech   Czechy 13
 8. Jakub Miśkowiak   Polska 9
 9. Niklas Sayrio   Finlandia 6
10. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina 5
11. Lukas Fienhage   Niemcy 5
12. Mattia Lenarduzzi   Włochy 5
13. Lucke Becker   USA 4
14. Alexander Woentin   Szwecja 3
15. Lukas Baumann   Niemcy 1
16. Steven Goret   Francja 0

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bJaimon Lidsey

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020