gniezno gtmWe wtorek w Gnieźnie odbył się wspólny trening Statu Gniezno i Betard Sparty Wrocław. Początkowo planowano sparing, ostatecznie do niego nie doszło. Do wspólnego trenowania dołączył między innymi Jarosław Hampel. 

lublin 2017gniezno gtmGłówna Komisja Sportu Żużlowego potwierdziła zmianę terminu spotkania drużyn Speed Car Motor Lublin – GTM Start Gniezno. Pierwotnie zawody miały odbyć się 20 maja (sobota). Działacze z Lublina poprosili o możliwość zmiany terminu, kierownictwo GTM Start Gniezno do prośby odniosło się pozytywnie. Nowy termin został ustalony na 21 maja. Poniżej terminarz spotkań GTM Start Gniezno w sezonie 2017. 

gniezno gtm1 kwietnia w Gnieźnie odbędzie się kolejna edycja zawodów Back In Town. Dzięki porozumieniu GTM Start Gniezno z TŻ Start Gniezno zawody będą kontynuacją Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego, Pierwszego Króla Polski. Na liście znalazło się wiele ciekawych nazwisk. W zawodach wezmą też udział zawodnicy klubu z Gniezna. Poniżej prezentujemy Państwu listę poznanych uczestników turnieju.

gniezno gtmZostały dokończone prace związane z nawierzchnią toru przy ulicy Wrzesińskiej 25, zamontowano bandy pneumatyczne, a pogoda dopisała na tyle, że odbył się pierwszy trening Startu w sezonie 2017. Odbył się on w czwartkowe popołudnie. Miejscowi kibice byli bardzo mocno zainteresowani poczynaniami na stadionie.

gniezno gtm1 kwietnia o godzinie 17:00 w Gnieźnie odbędzie się druga edycja Back In Town. Dzięki porozumieniu z TŻ Start organizowana przez GTM impreza będzie kontynuacją Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego, Pierwszego Króla Polski. Ruszyła przedsprzedaż biletów na to wydarzenie.

gniezno gtmW Gnieźnie trwają przygotowania do sezonu 2017. W ubiegłym tygodniu na stadionie pojawił się ciężki sprzęt - wykorzystanie równiarki oraz kultywatora. Naprawione zostały bandy, zamontowano również absorbujące energię kinetyczną. Nowe bandy to wymóg regulaminu. Pojawiły się w miejscu, gdzie kończy się banda pneumatyczna.

gniezno gtmPoznaliśmy pełną nazwę turnieju, który odbędzie się pierwszego kwietnia w Gnieźnie o 17:00. Powróci znany miejscowym kibicom "Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego, Pierwszego Króla Polski". Będzie on połączony z "Back In Town". Na ten moment znamy nazwiska dwóch zawodników biorących udział w zawodach, są to: Patryk Dudek oraz Krzysztof Buczkowski. 

gniezno gtm

Dużymi krokami zbliża się sezon żużlowy 2017. Po roku przerwy do rozgrywek wraca Start Gniezno. Dla wielu jest to nowy rozdział i nowa nadzieja, bo Klub został zbudowany od nowa. Działacze się zmienili i od 31 maja 2016 roku systematycznie pracują nad jego odbudową. Czy w tegorocznym sezonie klub z Gniezna wyjdzie na prostą? Pewnie każdy kibic by tego chciał, bez względu na to, z jakiego jest miasta i jakiemu zespołowi kibicuje. Wszak wszyscy tworzymy jedną wielką żużlową rodzinę i musimy się trzymać razem. Wprawdzie polskie kluby mają dość swoich problemów, by przejmować się cudzymi, jednak brak licencji dla jakiegokolwiek klubu, to skrócenie sezonu. A przecież chcielibyśmy, by trwał on jak najdłużej, prawda?

gniezno gtmSmutne informacje dotarły z Gniezna. W piątek w wieku 52 lat zmarł Jerzy Szeląg. Barw klubu z Grodu Lecha bronił przez cztery lata (1982-1985). Jego kariera została przerwana w 1985 roku przez wypadek na torze w Bydgoszczy podczas zawodów młodzieżowych. Śp. Jerzy Szeląg spocznie na cmentarzu św. Krzyża w Gnieźnie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek.

Cześć Jego pamięci!

gniezno gtmZawodnicy z Gniezna od 4 lutego znajdują się we włoskiej miejscowości Maso Corto, która mieści się na wysokości 2100 metrów n.p.m.. Odbywa się tam zgrupowanie klubu organizowane w ramach przygotowań do ligi.