2017 pawlicki prz1logo pzmDziś, 20. kwietnia, w Zielonej Górze odbył się zaległy finał Złotego Kasku. Stawką turnieju jest nie tylko prestiż, ale także udział w eliminacjach do Grand Prix 2018 i SEC 2017. W tym roku zwyciężył Przemysław Pawlicki, zdobywając 11 punktów. O dalszej kolejności na podium zadecydowałam bieg dodatkowy, w którym pierwszy linię mety minął Janusz Kołodziej, a tuż za jego plecami uplasował się młodszy z braci Pawlickich, Piotr (10pkt).

logo pzmFinał Złotego Kasku, mający odbyć się w piątkowy wieczór w Zielonej Górze został odwołany. Przyczyną przełożenia zawodów były długotrwałe opady deszczu, przez które nie było możliwe przygotowanie bezpiecznego do jazdy toru. Nowy termin tegorocznego finału został ustalony na 20. kwietnia na godzinę 17:30.

zielona gora 201614 kwietnia, piątek o godzinie 17.30 w Zielonej Górze odbędzie się finał Złotego Kasku. Finał ten zapowiada się bardzo interesująco, gdyż są one eliminacjami do dalszej walki o awans do cyklu Grand Prix i Indywidualnych Mistrzostw Europy w sezonie 2017.

logo pzmPiotr Protasiewicz zwyciężył w powtórzonych eliminacjach Złotego Kasku w Gnieźnie. Zawodnik z Zielonej Góry wywalczył komplet punktów w zawodach. Wraz z nim do finału awans uzyskali: Kacper Gomólski, Mirosław Jabłoński oraz Mateusz Szczepaniak.

2016 kolodziej j1W piątkowe popołudnie na torze w Lublinie rozegrano eliminacje Złotego Kasku. Zwycięzcą turnieju został Janusz Kołodziej. Na drugim miejscu zmagania zakończył Daniel Jeleniewski, a trzecie miejsce wywalczył Jakub Jamróg. Do finału awans uzyskał także Paweł Przedpełski oraz Maksym Drabik.

2014 kasprzak k2logo pzmKrzysztof Kasprzak zwyciężył w eliminacjach Złotego Kasku, rozgrywanych w czwartek (30 marca) na rawickim torze. Żużlowiec Stali Gorzów zdobył 13 punktów. Z takim samym wynikiem zawody ukończył Przemysław Pawlicki. Trzecie miejsce zajął Szymon Woźniak (12).

flaga polskaDecyzją GKSŻ turniej eliminacyjny Złotego Kasku został przeniesiony z czwartku na piątek 31 marca na godz. 17.30. Zawody odbędą się przy sztucznym oświetleniu. Bilety na piątkowe wydarzenie będą sprzedawane w kasach Stadionu Miejskiego w dniu zawodów od godziny 13.

logo pzmrawiczW zeszłym roku Złoty Kask trafił w ręce Patryka Dudka, który podczas finału w Tarnowie pokonał m.in. Bartosza Zmarzlika i Janusza Kołodzieja. Walka o tegoroczny finał tych rozgrywek rozpocznie się w najbliższy czwartek (30 marca) na torach w Rawiczu, Gnieźnie i Lublinie. Na rawickim stadionie wystąpią między innymi Grzegorz Zengota, Damian Baliński, Przemysław Pawlicki czy Krzysztof Kasprzak. Start do pierwszego biegu o godz. 16:00.

logo pzmW czwartek na torze w Krośnie odbyć się miała eliminacje Złotego Kasku. Niestety kice krośnieńskich "Wilków" na pierwsze oficjalne zawody będą musieli poczekać do meczu ligowego. Pomimo pozytywnej weryfikacji toru zawody zostały przeniesione do Lublina. Głównym powodem decyzji zmiany organizatora turnieju jest fakt, iż nowo ułożony tor w Krośnie nie został jeszcze sprawdzony przez żadnego zawodnika.

logo pzmPoznaliśmy już obsady eliminacji Złotego Kasku w Gnieźnie oraz Rawiczu. Przyszedł czas na ostatni turniej, który odbędzie się na torze w Krośnie. Do gwiazd wieczoru należeć będą na pewno tacy zawodnicy jak Janusz Kołodziej, Paweł Przedpełski czy Krzysztof Buczkowski.