2014 pieszczek k3Zawodnik Falubazu Zielona Góra Krystian Pieszczek zwyciężył w finale Srebrego Kasku. 21-latek zgromadził na swoim koncie 14 punktów. W zawodach rozgrywanych na torze w Rawiczu na podium stanęli także Bartosz Smektała z Unii Leszno oraz Adrian Gała z Betard Sparty Wrocław. 

rawiczW najbliższą sobotę (6 sierpnia), na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu, młodzieżowcy z całej Polski będą rywalizować o Srebrny Kask 2016. Wśród 16 zawodników do lat 21. zobaczymy m.in aktualnego Młodzieżowego Mistrza Polski Daniela Kaczmarka, Kacpra Pieszczka, zdobywcę Brązowego Kasku Bartosza Smektałę czy Adriana Cyfera. Początek zawodów o godz. 16:45. 

2016 legowik h1Zwycięstwem Huberta Łęgowika zakończył się półfinał Srebrnego Kasku w Rzeszowie. Do finału, który odbędzie się 6 sierpnia w Rawiczu awansowali również: Daniel Kaczmarek, Rafał Karczmarz, Dominik Kubera, Alex Zgardziński, Oskar Bober, Oskar Ajtner-Gollob oraz Mike Trzensiok. 

 

 

2014 pieszczek k32014 nowak m3Adrian Cyfer był nie do pokonania na opolskim torze podczas środowego (25 maja) półfinału Srebrnego Kasku. Oprócz zawodnika Stali Gorzów awans uzyskali Krystian Pieszczek, Marcin Nowak, Sebastian Niedźwiedź, Bartosz Smektała, Robert Chmiel, Adrian Gała i Kamil Wieczorek. Zawodnikiem rezerwowym w finale w Rawiczu będzie Kacper Woryna. Oto co mieli do powiedzenia Krystian Pieszczek, Marcin Nowak i Sebastian Niedźwiedź tuż po zakończeniu turnieju.

2015 cyfer a22014 pieszczek k3Półfinał Srebrnego Kasku rozgrywany w środę (25 maja) na torze w Opolu zakończył się pewnym zwycięstwem Adriana Cyfera, który zgromadził na swoim koncie 15 punktów. Tuż za nim (14 oczek) znalazł się Krystian Pieszczek, trzeci był Marcin Nowak (11).

 

2015 cyfer a2Półfinał Srebrnego Kasku, który został rozegrany na torze w Opolu, wygrał Adrian Cyfer. Młodzieżowiec Stali Gorzów był bezbłędny, zdobył komplet punktów w pięciu startach. Razem z nim do wielkiego finału wjechali Krystian Pieszczek, Marcin Nowak, Sebastian Niedźwiedź, Bartosz Smektała, Robert Chmiel, Adrian Gała i Kamil Wieczorek. Funckcję rezerwowego pełnił będzie Kacper Woryna.

logo pzmSrebrny Kask powędrował do Kacpra Woryny, który w biegu dodatkowym pokonał Maksyma Drabika. Co po zawodach mieli do powiedzenia bohaterowie zawodów w Pile?

logo pzm2014 woryna k2W pilskim finale Srebrnego Kasku było wiele emocji i dobrego ścigania, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był bieg dodatkowy.

2015 woryna k12015 drabik m2W niedzielne popołudnie na torze w Pile rozegrano finał Srebrnego Kasku. Triumfatorem turnieju okazał się Kacper Woryna, który w biegu dodatkowym spotkał się z Masem Drabikiem. Niestety zawodnik wrocławskiej Sparty zanotował defekt na prowadzeniu przez co upasował się na drugiej pozycji. Najniższy stopień na podium zajął Adrian Cyfer.

logo pzmPiła gościła finały Drużynowych Mistrzostw Polski, Świata czy też Europy. Na stadionie przy ulicy Bydgoskiej odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Polski, ale finału Srebrnego Kasku jeszcze nie było. Właśnie ten odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia. Stawka zawodów jest wyrównana i nie sposób wskazać faworyta.