2015 drabik m1W poniedziałek na torze w Krośnie rozegrano finał Srebrnego Kasku, który padł łupem głownego faworyta - Maksyma Drabika. Popularny "Torres" o zwycięstwo musiał powalczyć w biegu dodatkowym z Dominikiem Kuberą. Najniższy stopień na podium także w biegu dodatkowym wywalczył Bartosz Smektała pokonując Kacpra Worynę.

logo pzm1 maja na torze w Krośnie rozegrany zostanie finał Srebrnego Kasku. Trzech pierwszych zawodników, którzy staną na podium w Krośnie pojedzie w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 16:00. Pierwotnie finał Srebrnego Kasku miał odbyć się w Lublinie, lecz decyzją Głównej Komisji Sportu Żużlowego turniej został przeniesiony do Krosna.

logo pzm

Główna Komisja Sportu Żużlowego w najnowższym komunikacie poinformowała o zmianie ogarnizatora tegorocznego finału Srebrnego Kasku. Początkowo turniej miał zostać rozegrany 1 maja na torze w Lublinie. Jak się okazało finał ostatecznie rozegrany zostanie na nowym torze w Krośnie.

logo pzm2016 karczmarz r1W czwartek odbyły się eliminacje Srebrnego Kasku w Bydgoszczy, które zakończyły się zwycięstwem Rafała Karczmarza. Podium uzupełnili Kacper Woryna i Wiktor Lis. Oprócz laureatów podium awans uzyskali Dominik Kossakowski oraz Alex Zgardziński, a pierwszym rezerwowym będzie Igor Kopeć-Sobczyński. Na zawody nie dojechali Kevin Fajfer i Tomasz Orwat, których zastąpili Marcin Turowski i Mateusz Jagła. Finał Srebrnego Kasku odbędzie się 1 maja w Lublinie.

 logo pzm2015 drabik m2Masym Drabik z kompletem punktów wygrał eliminacje Srebrnego Kasku w Krakowie. Oprócz zawodnika Betard Sparty Wrocław awans do finału uzyskali:Oskar Polis, Wiktor Lampart, Robert Chmiel i Oskar Bober. Rolę rezerwowego w finałowych zawodach pełnić będzie Patryk Rolnicki.

 logo pzm2015 smektala b1Zwycięstwem Bartosza Smektały zakończyły się eliminacje Srebrnego Kasku rozegrane w środowe popołudnie w Ostrowie Wielkopolskim. Awans do finału uzyskali także Dominik Kubera, Sebastian Niedźwiedź, Daniel Kaczmarek, Arkadiusz Potoniec i Damian Dróżdż.

bydgoszcz logoNa środę zaplanowane były eliminacje do Srebrnego Kasku. Jedna z tych rund miała odbyć się w Bydgoszczy, jednak od kilku dni aura nie jest najlepsza. Przez całą noc padał obfity deszcz i tym samym zawody postanowiono odwołać i przełożyć na inny termin. Nową datę wyznaczy Główna Komisja Sportu Żużlowego. 

bydgoszcz logoJuż w środowe popołudnie na torze bydgoskiej Polonii rozegrany zostanie jeden z turniejów eliminacyjnych Srebrnego Kasku. Stawką zawodów jest 5 miejsc i pozycja rezerwowego w finałowym turnieju, który wyłoni reprezentantów naszego kraju na Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów.