inne minizuzel 50ccmRozgrywki mini-żużlowe w Polsce są coraz popularniejsze nie tylko w kręgach rodzin młodych zawodników. Wprowadzone zmiany w regulaminach powodują, że kluby mają obowiązek szkolenia w tej klasie. Nasza redakcja od dawna propaguje te rozgrywki. Przedstawiamy terminarz zawodów mini-żużlowych na sezon 2017.

inne minizuzel 50ccmW minioną sobotę (3.12.2016) speedway, a dokładnie mini żużel zawitał do Stanowic. Wszystko za sprawą XXI turnieju Mikołajkowego, który jak zawsze odbył się we wspaniałej atmosferze. Choć zawody odbyły się zimową porą obecność zawodników z wielu polskich klubów dopisała organizatorom. Niestety mimo zapowiedzi, że zawody odbędą się w międzynarodowym gronie na torze mogliśmy zobaczyć zawodników tylko z Polski.

inne minispeedway1W miniony weekend w Toruniu odbyły się zawody Jawa Cup w klasie 250cc. Rywalizowano w turnieju drużynowym oraz indywidualnym. W obu zawodach Polacy odegrali znaczące role.

inne minispeedway222 i 23 października na Motoarenie odbędą się zawody Jawa Cup 250cc, składające się z dwóch turniejów: drużynowego o puchar prezesa PZM – Andrzeja Witkowskiego oraz indywidualnego o puchar prezydenta miasta Torunia – Michała Zaleskiego. Toruńskim kibicom zaprezentują się reprezentanci Czech, Danii, Niemiec oraz oczywiście Polski.

 inne minispeedway1W sobotnie popołudnie 20 sierpnia w czeskim Divisowie odbyły się zawody w klasie 125 ccm European 125cc Youth Track Racing Cup. W gronie 24 zawodników startowało trzech Polaków. Trofeum zdobył Czech Jan Kvech a kolejne miejsca na podium zajęli: Lukas Wegner (Niemcy) oraz Filip Sifalda (Czechy).

2016 gilmore m1Australijczyk Matthew Gilmore triumfował w finałowym turnieju FIM Speedway Youth World Cup 250cc w niemieckim Güstrow. W piątek obok Gilmore'a na podium stanęli Duńczyk Mads Hansen oraz drugi z Australijczyków Jedd List.

inne minispeedway1W piątek 15 lipca w niemieckim Güstrow rozegrano zawody FIM SPEEDWAY YOUTH WORLD CUP 250cc. Zwycięzcą został Australijczyk Matthew Gilmore, który w finale pokonał Duńczyka Madsa Hansena i swojego rodaka Jedda Lista.

logo fimSą dopiero na początku swojej żużlowej kariery, jednak już w najbliższy piątek staną przed nie lada wyzwaniem. Mnóstwo kibiców, wielka presja i jeden cel – zdobycie Pucharu Świata w kategorii 250 cc.

inne minispeedway1Od 6 do 10 lipca w Grudziądzu królować będą motocykle o pojemności 250ccm. Właśnie dzisiaj rozpoczyna się obóz treningowy zawodników startujących w tej klasie motocykli, który zakończony zostanie sobotnio - niedzielnymi półfinałami zawodów 250cm Gold Trophy Speedway.

inne minispeedway5W szwedzkiej Kumli 2 i 3 lipca odbyły się zawody FIM Speedway Youth Gold Trophy w klasie 85cc. W zawodach wystartowało trzech Polaków ale żadnemu nie udało się zakwalifikować do finałowej rozgrywki w której bezkonkurencyjnymi okazali się młodzi Duńczycy.