Eliminacje MIMP w Poznaniu (zapowiedź)

10

Na wtorek 9 lipca zaplanowane są w naszym kraju turnieje eliminacyjne Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Jeden z takich półfinałów odbędzie się w Poznaniu.

Na stadionie Olimpii kibice zobaczą szesnastu młodych zawodników, którzy rocznikiem nie przekroczyli 21 lat. Z zawodów na Golęcinie awans do finału uzyska tylko trzech juniorów plus jeden rezerwowy. Zgodnie z decyzją władz polskiego speedwaya, zapewniony start w decydującej rozgrywce uzyskali finaliści Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów: Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Maksym Drabik, Rafał Karczmarz i Wiktor Lampart.

Wśród awizowanych uczestników poznańskiej rywalizacji trudno wskazać zdecydowanych faworytów. Z pewnością liczyć się będą żużlowcy bardziej doświadczeni, którzy regularnie występują w meczach ligowych. Do takich zawodników można zaliczyć: Norberta Krakowiaka, Damiana Pawliczaka, Roberta Chmiela, Patryka Wojdyło, Michała Gruchalskiego, Szymona Szlauderbacha czy Kamila Nowackiego. Gospodarzy reprezentować będą bracia Bartosz i Michał Curzytek.

We wtorkowy wieczór istotne będą też warunki atmosferyczne, ponieważ od kilku dni mamy w Polsce spore ochłodzenie i przelotne opady deszczu. Jeden z turniejów eliminacyjnych w Gdańsku już został z tego powodu odwołany. Oby kibice mogli zobaczyć 20 wyścigów bez rozkładania parasoli.

Listy startowa:

1. Bartosz Curzytek
2. Norbert Krakowiak
3. Michał Curzytek
4. Damian Pawliczak
5. Przemysław Konieczny
6. Robert Chmiel
7. Dawid Rempała
8. Patryk Wojdyło
9. Kacper Łobodziński
10. Krzysztof Sadurski
11. Michał Gruchalski
12. Szymon Szlauderbach
13. Filip Nizgorski
14. Kamil Nowacki
15. Kamil Kiełbasa
16. Maciej Kuromonow
R1. Mateusz Adamczewski
R2. Dominik Tyman

Awans: 3 zawodników + 1 rezerwowy

Początek zawodów: wtorek, godz. 17:30
Sędzia: Kacper Bryła

 

 źródło:informacja własna

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!