logo pzmzielona gora 2016Triumfem zielonogórskiego Falubazu zakończyła się rozegrana w środowe popołudnie we Wrocławiu VI runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów grupy C. Oprócz zawodników z Grodu Bachusa na podium stanęli także reprezentanci Betard Sparty Wrocław oraz Cash Broker Stali Gorzów. Indywidualnie na słowa uznania zasłużył natomiast broniący barw FOGO Unii Leszno - Bartosz Smektała, który w czterech wyścigach stracił tylko jeden punkt. W VI rundzie drużyną pauzującą był zespół z Rawicza.

logo pzmwroclaw logoW rozegranej dziś na torze w Łodzi VIII rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów najlepsza okazała się drużyna Betardu Sparty Wrocław. Zespół z Dolnego śląska zwyciężył z dorobkiem 25 punktów, a komplety zapisali przy swoich nazwiskach Oskar Bober oraz Damian Dróżdż. Podium uzupełniły drużyny z Gorzowa, Leszna i Łodzi.

logo pzmrybnik2016

W środę na torze w Świętochłowicach rozegrano VII rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Turniej zakończył się zwycięstwem juniorów ROW Rybnik. Na drugim miejscu rywalizację zakończyli przedstawiciele Grupy Azoty Unii Tarnów, a trzecie miejsce zajęli zawodnicy Stali Rzeszów.

rzeszow logoWe wtorek na torze w Krośnie rozegrano V rudnę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zwycięzcami zostali reprezentanci Stali Rzeszów. Na drugim miejscu uplasowała się druzyna Grupy Azoty Unii Tarnów oraz ROW Rybnik.

tarnow logodaugavpils logoGrupa Azoty Unia Tarnów ex aequo z Lokomotivem Daugavpils zwyciężyła w IV rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski. Zawody rozegrano w środowe popołudnie w Jaskółczym Gnieździe. Najlepszym zawodnikiem turnieju był junior ROW-u Rybnik - Lars Skupień, który zdobył komplet 12 punktów.

logo pzm16 maja zainaugurowane zostaną rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, które zastąpią dawne Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski. W rozgrywkach wezmą udział wszystkie drużyny startujące w polskich ligach włączenie z Lokomotivem Daugavpils. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne o czym w piątek poinformowała Główna Komisja Sportu Żużlowego.

logo polskizuzelNie 5 jak w sezonie 2016, ale nawet aż 22 turnieje w ramach zreformowanych  Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów stanowi o wartości zreformowanych przez Główną Komisję Sportu Żużlowego i Ekstraligę Żużlową rozgrywek. Intensyfikacja szkolenia młodzieży i jego nowa formuła – to działania, które pozwolą wychować  kolejne pokolenie zdolnych żużlowców.

inne mdmpDrużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów to nowe rozgrywki, które od sezonu 2017 maja na stałe zagościć w kalendarzu polskich młodzieżowców. Rozgrywki te zastąpić mają Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski, które w ostatnich latach straciły na swojej atrakcyjności.