Cierniak zastąpi Kasprzaka w cyklu Canal+ Online IMP

pzmKrzysztof Kasprzak zakończył starty w sezonie 2022 z powodu kontuzji pleców. Zawodnik Zooleszcz GKM Grudziądz poinformował PZM, że z uwagi na uciążliwy ból, nie będzie mógł wystartować w pozostałych dwóch turniejach cyklu Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Zastąpi go pierwszy rezerwowy – Mateusz Cierniak.

Kasprzak w pierwszym finale Canal+ Online IMP zajął w Grudziądzu szóste miejsce. W pięciu biegach wywalczył osiem punktów. W wyścigu barażowym ruszał się jednak na starcie, za co otrzymał drugie tego dnia ostrzeżenie, co skutkowało wykluczeniem go z powtórki.

Zawodnik ZOOLESZCZ GKMu Grudziądz pozostanie więc z ośmioma punktami w klasyfikacji generalnej mistrzostw, a w Krośnie i Rzeszowie zastępować go będzie Mateusz Cierniak, który w Grudziądzu również pojawił się na torze, w miejsce kontuzjowanego Jakuba Jamroga (Zdunek Wybrzeże Gdańsk). Cierniak wywalczył wówczas sześć „oczek” i w tej chwili zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Podczas turnieju w Krośnie zmiany nastąpią także w gronie rezerwowych zawodników. Na pozycję R1 „przeskoczy” Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra), a rolę R2 przejmie Rafał Karczmarz (Cellfast Wilki Krosno), który w gdańskim półfinale Canal+ Online IMP zajął dwunaste miejsce.

Cały czas trwa sprzedaż biletów online na Finał 2 Canal+ Online IMP na żużlu, który w poniedziałek, 15 sierpnia o godzinie 19.00, odbędzie się w Krośnie. W wejściówki (zostały już tylko te na sektor „drugi wiraż”) można zaopatrzyć się na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. Stacjonarną sprzedaż prowadzi też w swojej siedzibie klub Cellfast Wilki Krosno.