1/2 Brązowego Kasku w Rybniku

inne walka3W najbliższą środę (16.07) na stadionie przy Gliwickiej 72 rozegrany zostanie półfinał Brązowego Kasku. Drugi półfinał w tym samym czasie odbywać się będzie w Krośnie. Ośmiu zwycięzców z obu miast oraz jeden rezerwowy będą walczyć w finale zawodów, który zaplanowano na 8 sierpnia w Lublinie.

 

Na faworyta spotkania kreowany jest zawodnik reprezentujący barwy miejscowego ROW'u Kacper Woryna. Wspomniany junior na własnym obiekcie często nie ma sobie równych, a i rywalizacja z zawodnikami najwyższej klasy rozgrywkowej niejednokrotnie owocuje w duże zdobycze punktowe. Wielu zawodników zaliczy swój debiut na rybnickim owalu. Dużą przewagę daje więc Worynie  znajomość toru i jak sam Kacper przyznaje - czuje się na nim świetnie.

Drugim zawodnikiem reprezentującym barwy miejscowego klubu będzie Kamil Wieczorek. Zawodnik świeżo po zdanej licencji miał już okazję kilkakrotnie występować w meczach ligowych, a i tor przy Gliwickiej nie jest mu obcy. Kamil jednak przyznaje, że teraz przede wszystkim liczy się dla niego zbieranie potrzebnego doświadczenia, a dzięki temu z meczu na mecz czuje się coraz pewniej. Miejscowi sympatycy liczą więc przede wszystkim na swoich rybnickich juniorów.

Największymi rywalami miejscowch zdaje się być Krystian Pieszczek, dwukrotny zwycięzca turnieju o Brązowy Kask, a także zawodnicy, którzy  zaliczyli kilka występów na zmodernizowanym już rybnickim torze czyli: Alex Zgardziński, Mike Trzension czy Marcin Nowak.

Zawody mimo już z góry narzuconych liderów, jak każda impreza młodzieżowa mogą okazać się zaskoczeniem. Juniorzy niejednokrotnie udowodnili, że żużel to nieprzewidywalny sport.

 

Lista startowa:
1. Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik)
2. Maksym Drabik (Włókniarz Częstochowa)
3. Kamil Wieczorek (ŻKS ROW Rybnik)
4. Michał Piosicki (Unia Leszno)
5. Damian Kossakowski (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
6. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów)
7. Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
8. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra)
9. Filip Marach (MDM Komputery ŻKS Ostrovia)
10. Bartosz Bietracki (Polonia Bydgoszcz)
11. Mike Trzensiok (Betard Sparta Wrocław)
12. Szymon Grobelski (Polonia Bydgoszcz)
13. Marcin Nowak (GKM Grudziądz)
14. Sebastian Niedźwiedź (Kolejarz Rawag Intermarche Rawicz)
15. Oskar Bober (GKM Grudziądz)
16. Arkadiusz Pawlak (Victoria Piła)

R1. Arkadiusz Potoniec (SPAR Falubaz Zielona Góra)
R2. Mikołaj Trępała (Polonia Bydgoszcz)

 

źródło: inf. własna

Klaudia Sienkiewicz

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!