2014 smektala bNiedzielny Finał Brązowego Kasku w Opolu, zakończył się zwycięstwem Bartosza Smektały. Młody junior z drużyny Fogo Unia Leszno, zgromadził na swoim koncie komplet 15 punktów. Blisko zwycięzcy znalazł się Daniel Kaczmarek , który zakończył spotkanie z 13 punktami.

2015 kossakowski d12015 smektala b1Półfinał Brązowego Kasku rozgrywany w czwartek (30 czerwca) na torze w Ostrowie Wlkp. nie przyniósł niespodzianek. W premiowanej awansem do finału ósemce znaleźli się ci, którym wróżono to jeszcze przed rozpoczęciem turnieju- zawody wygrał Dominik Kossakowski, który wywalczył komplet punktów. Tuż za nim znaleźli się wychowankowie Unii Leszno, Bartosz Smektała (14 pkt) i Dominik Kubera (13 pkt).

2015 kaczmarek d2logo pzmW czwartkowe popołudnie na Stadionie im.Pawła Waloszka w Świętochłowicach rozegrano półfinał Brązowego Kasku. Zwycięzcą został bezbłędny młodzieżowiec FOGO Unii Leszno - Daniel Kaczmarek, który na swoim koncie zgromadził 15 punktów. Na drugim miejscu zmagania zakończył Sebastian Niedźwiedź, a trzeci był Robert Chmiel. Awans do finału wywalczył również: Dawid Wawrzyniak, Marcin Kościelski, Kamil Wieczorek, Adrian Woźniak oraz Damian Stalkowski. Zawodnikiem rezerwowym będzie Michał Gruchalski.

2016 kossakowski d1logo pzmW półfinale Brązowego Kasku, który w czwartek rozegrano na torze w Ostrowie Wielkopolskim najlepszy okazał się Dominik Kossakowski. Młody zawodnik gdańskiego Wybrzeża na swoim koncie zapisał komplet 15 punktów. Na drugim miejscu rywlaziację zakończył Bartosz Smektała, a trzeci był Dominik Kubera. Awans do finału, który odbędzie się 24 lipca w Opolu wywalczył także: Rafał Karczmarz, Alex Zgardziński, Oskar Bober, Norbert Krakowiak oraz Hubert Czerniawski. Funkcję zawodnika rezerwowego pełnił będzie Patryk Fajfer.

ostrowW czwartek ( 30 czerwca) na torze w Ostrowie Wielkopolskim rozegra się walka młodzieżowców o awans do finału tegorocznego Brązowego Kasku. Początek o godz. 17:45. W finale, rozgrywanym 24 lipca w Opolu znajdzie się pierwsza ósemka żużlowców.

2014 drozdz dSobotni finał Brązowego Kasku, rozgrywany na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu trwał ponad trzy godziny i to w 30-stopniowym upale. Trudne warunki, ale Damian Dróżdż poradził sobie znakomicie i zakończył zawody na trzecim miejscu. Młodzieżowiec Betardu Sparty Wrocław był zadowolony ze swojego występu i z uśmiechem opowiadał m.in. o tym jak radził sobie z upałem i w jakim stanie był rawicki tor.

2015 drabik m12014 woryna k2Zwycięstwem Maksyma Drabika zakończył się finał Brązowego Kasku w Rawiczu. O pierwsze miejsce zawodnik z Wrocławia toczył zacięta walkę w biegu dodatkowym z Kacprem Woryną z ŻKS-u ROW Rybnik. Podium uzupełnił Damian Dróżdż. Oto co miała do powiedzenia najlepsza trójka po zakończeniu dzisiejszego turnieju.

2015 drabik m12014 woryna k2Maksym Drabik zwyciężył w finale Brązowego Kasku, rozgrywanym w sobotę 4 lipca na torze im. Floriana Kapały w Rawiczu. Zawodnik Betardu Sparty Wrocław wywalczył złoto w biegu dodatkowym z Kacprem Woryną z Rybnika. Trzeci na podium był klubowy kolega Drabika, Damian Dróżdż. Dróżdż w drodze na pudło również musiał pokonać Kamila Wieczorka w dodatkowej gonitwie.

2015 drabik m1Zwycięstwem Maksyma Drabika zakończył się finał Brązowego Kasku, który w sobotę rozegrano na torze w Rawiczu. Drugie miejsce w trwających ponad trzy godziny zawodach zajął Kacper Woryna. Najniższy stopień na podium wywalczył Damian Dróżdż, który w biegu dodatkowym pokonał Kamila Wieczorka.

rawiczlogo pzmW najbliższą sobotę, 4 lipca odbędzie się finał Brązowego Kasku. Na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu zmierzy się najlepsza szesnastka żużlowców do lat 19, która uzyskała awans w półfinałach rozgrywanych w Opolu i Poznaniu. Początek finałowego turnieju o godzinie 16.00.