logo pzmW najnowszym komunikacie Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała o nowych terminach zawodów o Brązowy Kask. Chodzi o zaległe eliminacje w Opolu oraz finał w Świętochłowicach. Ponadto poznaliśmy nową datę spotkania 3 kolejki 2. Ligi Żużlowj pomiędzy zespołami z Opola i Rawicza.

2017 pawlicki prz1logo pzmDziś, 20. kwietnia, w Zielonej Górze odbył się zaległy finał Złotego Kasku. Stawką turnieju jest nie tylko prestiż, ale także udział w eliminacjach do Grand Prix 2018 i SEC 2017. W tym roku zwyciężył Przemysław Pawlicki, zdobywając 11 punktów. O dalszej kolejności na podium zadecydowałam bieg dodatkowy, w którym pierwszy linię mety minął Janusz Kołodziej, a tuż za jego plecami uplasował się młodszy z braci Pawlickich, Piotr (10pkt).

logo pzm2016 karczmarz r1W czwartek odbyły się eliminacje Srebrnego Kasku w Bydgoszczy, które zakończyły się zwycięstwem Rafała Karczmarza. Podium uzupełnili Kacper Woryna i Wiktor Lis. Oprócz laureatów podium awans uzyskali Dominik Kossakowski oraz Alex Zgardziński, a pierwszym rezerwowym będzie Igor Kopeć-Sobczyński. Na zawody nie dojechali Kevin Fajfer i Tomasz Orwat, których zastąpili Marcin Turowski i Mateusz Jagła. Finał Srebrnego Kasku odbędzie się 1 maja w Lublinie.

opole 2016Kwietniowa pogoda dokładnie pokrywa się z przysłowiem o przeplataniu zimy i lata. Niestety nie sprzyja to żużlowym rozgrywkom. Z powodu złej aury odwołano kolejne zawody. Eliminacje Brązowego Kasku w Opolu będą musiały poczekać na inny termin. Nowa data nie jest jeszcze znana.

logo pzmFinał Złotego Kasku, mający odbyć się w piątkowy wieczór w Zielonej Górze został odwołany. Przyczyną przełożenia zawodów były długotrwałe opady deszczu, przez które nie było możliwe przygotowanie bezpiecznego do jazdy toru. Nowy termin tegorocznego finału został ustalony na 20. kwietnia na godzinę 17:30.

logo pzm2015 drabik m2Masym Drabik z kompletem punktów wygrał eliminacje Srebrnego Kasku w Krakowie. Oprócz zawodnika Betard Sparty Wrocław awans do finału uzyskali:Oskar Polis, Wiktor Lampart, Robert Chmiel i Oskar Bober. Rolę rezerwowego w finałowych zawodach pełnić będzie Patryk Rolnicki.

logo pzm2015 smektala b1Zwycięstwem Bartosza Smektały zakończyły się eliminacje Srebrnego Kasku rozegrane w środowe popołudnie w Ostrowie Wielkopolskim. Awans do finału uzyskali także Dominik Kubera, Sebastian Niedźwiedź, Daniel Kaczmarek, Arkadiusz Potoniec i Damian Dróżdż.

bydgoszcz logoNa środę zaplanowane były eliminacje do Srebrnego Kasku. Jedna z tych rund miała odbyć się w Bydgoszczy, jednak od kilku dni aura nie jest najlepsza. Przez całą noc padał obfity deszcz i tym samym zawody postanowiono odwołać i przełożyć na inny termin. Nową datę wyznaczy Główna Komisja Sportu Żużlowego.

bydgoszcz logoJuż w środowe popołudnie na torze bydgoskiej Polonii rozegrany zostanie jeden z turniejów eliminacyjnych Srebrnego Kasku. Stawką zawodów jest 5 miejsc i pozycja rezerwowego w finałowym turnieju, który wyłoni reprezentantów naszego kraju na Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów.

wroclaw logo

W sobotnie popołudnie na stadionie im.Floriana Kapały w Rawiczu rozegrano ubiegłoroczny finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Złoty medal wywalczyli reprezentanci Betard Sparty Wrocław. Na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy Fogo Unii Leszno, którzy wygrali bieg dodatkowy z ekipą Get Well Toruń.