notj logoMrożące krew w żyłach motocyklowe akrobacje na wysokości trzeciego piętra, rowerowy puchar świata DIRT MTB i niezapomniane wrażenia - to wszystko, a nawet więcej czeka fanów motocrossu, którzy w sobotni wieczór wybiorą się do Tauron Areny w Krakowie, gdzie już po raz trzeci odbędzie się jedna z rund Diverse Night of the Jumps. Zawody rozpoczną się o godzinie 18:00, jednak organizatorzy przygotowali atrakcje dla kibiców już od 16:30.

logo pzmPoznaliśmy już obsady eliminacji Złotego Kasku w Gnieźnie oraz Rawiczu. Przyszedł czas na ostatni turniej, który odbędzie się na torze w Krośnie. Do gwiazd wieczoru należeć będą na pewno tacy zawodnicy jak Janusz Kołodziej, Paweł Przedpełski czy Krzysztof Buczkowski.

logo pzmNa 30 marca zaplanowano trzy turnieje w ramach eliminacji do finału Złotego Kasku. Jeden z nich odbędzie się w Rawiczu, a zaprezentowana przez Polski Związek Motorowy obsada tych zawodów już teraz zapewnia nie lada emocje.

logo pzmPolski Związek Motorowy ogłosił obsadę eliminacji do Złotego Kasku, odbędą się one w Gnieźnie, Rawiczu oraz Opolu. W Gnieźnie obsada wygląda niezwykle ekscytująco ponieważ na liście znajdują się takie nazwiska jak: Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz oraz Rune Holta. W zestawieniu znajdują się także zawodnicy gospodarzy turnieju, są to: Mirosław Jabłoński i Adrian Gała. 

logo polskizuzelNie 5 jak w sezonie 2016, ale nawet aż 22 turnieje w ramach zreformowanych  Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów stanowi o wartości zreformowanych przez Główną Komisję Sportu Żużlowego i Ekstraligę Żużlową rozgrywek. Intensyfikacja szkolenia młodzieży i jego nowa formuła – to działania, które pozwolą wychować  kolejne pokolenie zdolnych żużlowców.

inne minizuzel 50ccmRozgrywki mini-żużlowe w Polsce są coraz popularniejsze nie tylko w kręgach rodzin młodych zawodników. Wprowadzone zmiany w regulaminach powodują, że kluby mają obowiązek szkolenia w tej klasie. Nasza redakcja od dawna propaguje te rozgrywki. Przedstawiamy terminarz zawodów mini-żużlowych na sezon 2017.

inne mdmpDrużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów to nowe rozgrywki, które od sezonu 2017 maja na stałe zagościć w kalendarzu polskich młodzieżowców. Rozgrywki te zastąpić mają Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski, które w ostatnich latach straciły na swojej atrakcyjności.

inne minizuzel 50ccmW minioną sobotę (3.12.2016) speedway, a dokładnie mini żużel zawitał do Stanowic. Wszystko za sprawą XXI turnieju Mikołajkowego, który jak zawsze odbył się we wspaniałej atmosferze. Choć zawody odbyły się zimową porą obecność zawodników z wielu polskich klubów dopisała organizatorom. Niestety mimo zapowiedzi, że zawody odbędą się w międzynarodowym gronie na torze mogliśmy zobaczyć zawodników tylko z Polski.

notj logoW sobotni wieczór, 19. listopada, kibice sportów motorowych zgromadzeni w ERGO Arenie Gdańsk/Sopot byli świadkami finałowej rundy Mistrzostw Świata Freestyle Motocrossu - Diverse NIGHT of the JUMPs. Kibice mogli podziwiać mrożące krew w żyłach ewolucje, akcje specjalne przygotowane przez organizatorów, a także koronację najlepszej trójki tegorocznych mistrzostw.

notj logoW żużlu trwa sezon ogórkowy, a większość drużyn odsłoniła już wszystkie karty, jeśli chodzi o klubowe składy na nadchodzący sezon. Jednak fani sportów motorowych nie mogą narzekać na nudę. Tych stęstnionych za rykiem motorów zapraszamy w najbliższą sobotę, 19. listopada, do ERGO Areny Gdańsk na Mistrzostwa Świata we freestyle motocrossie - Diverse Night of the JUMPs.