swietochlowice

MS Śląsk Świętochłowice

Klub: MS Śląsk Świętochłowice, ul. Bytomska 40, 41-600 Świętochłowice, tel. 32 245 12 10
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Internetowa strona klubu

swietochlowiceDzisiaj w godzinach popołudniowych przeprowadzono weryfikację i odebrano tor w Świętochłowicach, dopuszając go do treningów i zawodów.

inne kolceswietochlowicePrzy świecącym słońcu oraz kilkuset widzach w Świętochłowicach na stawie Skałka odbył się I Moto Ice Show, na którym zbierano datki na pomoc dla Maćka w ramach Fundacji Pomóc Więcej.

swietochlowicegala lodowa3Dla wszystkich pasjonatów wszelkich sportów motorowych nie tylko żużla, w niedzielę 22 stycznia na stawie OSiR Skałka, Ajska Enduro Team wraz z MS Śląsk Świętochłowice organizuje w Świętochłowicach Moto Ice Show jako akcję charytatywną dla Maćka, podopiecznego Fundacji Pomóc Więcej.

swietochlowiceDzisiaj (4.12) odbyło się zebranie członków Młodzieżowego Stowarzyszenia Śląsk Świętochłowice, z którego wypłynęła najważniejsza wiadomość – jedziemy dalej.

swietochlowiceW towarzyskim meczu ekip sponsorowanych przez EKO-DIR Recykling oraz KIM Group lepszą okazała się ta druga. Drużyna KIM Group mająca w składzie Rafała Trojanowskiego i Daniela Jeleniewskiego a osłabiona brakiem Wojciech Lisieckiego wygrała w stosunku 41-46. Niestety nie dojdzie jutro do skutku finał rozgrywek Nice Cup, który został przełożony na wiosnę i ma otworzyć sezon żużlowy w Świętochłowicach.

swietochlowiceDwie imprezy w jeden weekend zorganizują działacze Śląska Świętochłowice na zakończenie sezonu. Mimo niesprzyjającej aury z opadami deszczu staraniem działaczy klubu tor na chwilę obecną jest bardzo dobrze przygotowany. Prezes Michał Widera liczy, że pogoda i kibice dopiszą a Śląsk godnie pożegna się z sezonem żużłowym.

swietochlowiceWczoraj (25.09.2016 r.) w Świętochłowicach rozegrano pierwszy od kilku lat mecz żużlowy. Miejscowi amatorzy speedwaya, ku radości licznie zgromadzonych kibiców pokonali ekipę „Gości z Polski” w stosunuku 46-44. Najlepszymi zawodnikami Śląska byli Aleksander Krawczyszyn i Marcin Bełkot. Wśród gości bezkonkurencyjny był Jacek Folkert.

swietochlowice2015 nowak m1Marcin Nowak z Grudziądza został Młodzieżowym Mistrzem Śląska w zawodach, które rozegrano na stadionie imienia Pawła Waloszka w Świętochłowicach. Drugie miejsce zajął częstochowianin Mateusz Borowicz a trzecie Edward Mazur z Wandy Kraków, który pewnie prowadził po trzech seriach z kompletem punktów jednak w czwartej zanotował upadek, co pozbawiło go końcowego sukcesu.

swietochlowiceW niedzielne popołudnie na torze w Świętochłowicach rozegrano Punktowany Trening Amatorów. Zwycięzcą z kompletem punktów został przedstawiciel gospodarzy Jacek Folkert. Na drugim miejscu rywalizację zakończył także reprezentant gospodarzy Aleksander Krawczyszyn, a najniższy stopień na podium wywalczył Mateusz Gorzelańczyk.

swietochlowiceW najbliższą niedzielę na torze w Świętochłowicach odbędzie się Punktowany Trening Amatorów. Będzie to trzecie podejście do tego turnieju, który wcześniej torpedowały niekorzystne warunki atmosferyczne. Początek zaplanowano na godzinę 15:00.