Euro Finannce Polonia Piła - Car Gwarant Start Gniezno (zapowiedź)

DSC 0032

W niedzielne popołudnie Euro Finannce Polonia Piła podejmie u siebie na torze ekipę Car Gwarant Start Gniezno. Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 16:00. Na mecz ma przyjść spora liczba kibiców, co jest manifestacją poparcia dla czarnego sportu w Pile. 

 

Dzięki determinacji zawodników, wsparciu sponsorów i wysiłkowi działaczy udało się wyjechać na mecz do Daugavpils. Skład, w którym znalazła się aż czwórka juniorów wstydu Polonii nie przyniósł. Teraz na mecz ze Startem konieczna jest ponowna mobilizacja. Tym razem nie jest konieczna dość skomplikowana operacja logistyczna, ale potrzebne jest wyjątkowe wsparcie kibiców, wsparcie, które da skrzydła i zawodnikom i działaczom do dalszego ratowania Polonii.

Ostatni pojedynek Polonii i Startu, który odbył się w Pile 4 października 2015 roku. Wtedy w podobnej sytuacji jaka obecnie ma miejsce w Pile, znajdował się zespół z Gniezna. Startujący w 1 lidze Start przez cały sezon nie wygrał ani jednego spotkania. Na zakończenie, aby utrzymać się w pierwszej, lidze czekał ich baraż a rywalem była właśnie Polonia. Gnieżnianie postawili wtedy wszystko na jedną kartę, do Piły przyjechali w najsilniejszym składzie, ściągając swojego ówczesnego lidera Bjarne Pedersena, który ze względu na kłopoty finansowe nie wystąpował w znacznej częsci sezonu. Mimo wielkiej mobilizacji goście przegrali w Pile 39:50. Jedensatopunktowa strata, którą w barażu udało się odrobić, to w znacznym stopniu zasługa krajowego lidera Startu - Norberta Kościucha. Po dwóch zerach nastąpiło przebudzenie tego zawodnika i w kolejnych czterech biegach uzbierał 10 punktów. Start utrzymał się w pierwszej lidze jednak zimą nastapiły zmiany w organizacji rozgrywek. Pierwsza i druga liga zostały połączone. Polonia w kolejnym sezonie zajęła piąte miejsce. Start nie sprostał problemom i nie przystąpił do rozgrywek.

Do ligowego ścigania gnieźnianie wrócili w sezonie 2017. Wygrali wówczas zmagania zasadniczej częci sezonu, a później w finale play-off pokonali Motor Lublin. Do sezonu 2018 Start przystąpił bazując na zawodnikach, którzy sezon wcześniej dali zespołowi awans. To przyniosło nadwyraz dobre rezultaty. Obecnie drużyna Car Gwarant Start Gniezno znajduje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli, co daje jej udział w fazie play-off. Do końca sezonu zostało jeszcze kilka spotkań i o pierwszą czwórkę gnieźnianie nie mogą byś jeszcze spokojni, stąd w niedzielę w Pile będą chcieli zgarnąć pełną pulę. Po wysokiej wygranej na własnym torze 58:32 z pewnością punkt bonusowy będzie dla naszych gości planem minimum.

Polonia do tego meczu przystąpi z chęcią rewanżu, ale też z ambicjami. Zawodnicy chcą pokazać, że w obliczu problemów organizacyjnych to rywalizacja sportowa jest najważniejsza. Wygrana nie tylko udowodni, że w trudnych chwilach drużyna potrafi być razem, ale też przedłuży matematyczne szanse na uniknięcie baraży, bo mimo, że jest to w tym momencie mało prawdopodobne, to jednak realne. W sporcie nie takie rzeczy przecież miały miejsce.

 

Euro Finannce Polonia Piła

9. Tomasz Gapiński

10. Adrian Cyfer

11. Rafał Okoniewski

12. Pontus Aspgren

13. Thomas H. Jonasson

14. Patryk Fajfer

15.

 

Car Gwarant Start Gniezno

1. Jurica Pavlic

2. Marcin Nowak

3. Kim Nilsson

4. Oliver Berntzon

5. Adrian Gała

6.

7. Maksymilian Bogdanowicz

 

Źródło: http://poloniapila.com

 

Beata Wachowiak

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!