Piosicki wypożyczony do Victorii

victoria pilaMichał Piosicki został w piątek wypożyczony do Victorii Piła. Zawodnik leszczyńskiej Unii był już o krok od podpisania kontraktu w Ostrowie, jednak ostatecznie będzie reprezentował pilski zespół.

 

Od kilku spotkań bolączką Victorii Piła był brak punktów drugiego juniora. Zarówno młody Kacper Grzegorczyk, jak i wypożyczony ze Stali Gorzów Tomasz Walasek nie byli w stanie zdobyć choć jednego oczka na rywalu, w związku z czym pilanie intensywnie szukali młodzieżowca na rundę finałową PLŻ 2.

Wybór padł na Michała Piosickiego, choć zakontraktowanie zawodnika FOGO Unii Leszno nie było łatwe. - Michał był już niemalże zawodnikiem Ostrovii. Od kilku tygodni trenował na tamtejszym torze, jednak nie dostawał szansy występu w lidze. Interesowaliśmy się nim od dłuższego czasu, jednak był dogadamy z ostrowskim klubem i wiele wysiłku nas kosztowało to, by ostatecznie trafił do naszej drużyny i nie chodziło tu o pieniądze. Liczymy, że zawodnik odpłaci się nam za to swoją postawą na torze - powiedział menadżer Victorii, Tomasz Żentkowski.

W tym sezonie Michał Piosicki występował na zasadzie gościa w barwach Carbonu Startu Gniezno i w 6 spotkaniach zdobył z bonusami 17 punktów.


źródło: inf. prasowa

Maciej Brzeziński

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!