Utrzeć nosa faworytowi

victoria pilaostrowPrzed nami półfinałowe starcia Polskiej 2. Ligi Żużlowej. W niedzielę 14 września dojdzie do kolejnych derbów wielkopolski, w których Victoria Piła podejmie MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia.

 

Od początku sezonu zespół z Ostrowa to murowany faworyt do awansu do Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Na dziesięć meczów rundy zasadniczej podopieczni Grzegorza Dzikowskiego odnieśli jedną porażkę. Z Victorią wygrali dwukrotnie, chociaż mecz w Pile nie należał do lekkich, łatwych i przyjemnych. Ostrowianie zwyciężyli 49:40, jednak przez większą część meczu to gospodarze dominowali na swoim torze. Dla pilan to może być dobry prognostyk przez półfinałowym dwumeczem.

W Grodzie Staszica od kilkunastu dni panuje niesamowita mobilizacja na zbliżający się pojedynek. Wszyscy marzą o sprawieniu niespodzianki. Do zwycięstwa w pierwszym mecu mają poprowadzić przede wszystkim Witalij Biełousow i Piotr Świst. Ta dwójka od początku sezonu to niepodważalni liderzy. Na torze w Pile bardzo dobrze spisuje się Steen Jensen, który również powinien być mocnym punktem zespołu w niedzielnym meczu. Oprócz niego na pilskim owalu zobaczymy jeszcze dwóch innych Duńczyków: Jespera B. Monberga, który wraca do składu po długiej nieobecności, która była spowodowana słabszą formą zawodnika w meczach wyjazdowych oraz Rasmusa Jensena, który wzmocnił drużynę z Piły kilkanaście dni temu i zdążył zadebiutować w meczu ze Speedway Wandą Kraków. Był on pod Wawelem najlepszym zawodnikiem pilskiego zespołu, co może napawać ogromnym optymizmem.

W Ostrowie podchodzą wszyscy do tego pojedynku z ogromnym spokojem, bowiem wszyscy są świadomi swojej wartości. Liderem zespołu jak i najlepszym zawodnikiem PLŻ 2 jest Peter Karlsson. Popularny "PiKej" rzadko kiedy ogląda plecy rywali w tym sezonie i uzyskał średnią biego punktową 2,487. Zabójczą parę ostrowskiego zespołu stanowią Timo Lahti i Nicklas Porsing. Fińsko - duńska para to chyba najmocniejsze zestawienie w całej lidze.W awizowanym składzie jest również Ales Dryml, który jak do tej pory miał tylko jedną okazję zaprezentowania się w zespole z Ostrowa. Czech z pewnością będzie chciał obronić miejsce w składzie i przyczynić się do awansu zespołu do Nice PLŻ.

Kluczowe punkty w niedzielnym pojedynku mogą wywalczyć juniorzy. Na papierze lepszych młodzieżowców mają zawodnicy gości z Maksymem Drabikiem na czele. W ekipie Victorii coraz lepiej spisuje się Arkadiusz Pawlak, ale to może być za mało na walecznego Drabika.

Niedzielny pojedynek z pewnością przyniesie sporo emocji. Pilanie będą chcieli pokazać, że są w stanie utrzeć nosa faworytowi. Natomiast goście będą chcieli udowodnić dominację w całej lidze. Kto z tego pojedynku wyjdzie zwycięsko? Przekonamy się już w niedzielne popołudnie.

Awizowane składy:

MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia
1. Kamil Brzozowski
2. Ales Dryml
3. Timo Lahti
4. Nicklas Porsing
5. Peter Karlsson
6. Maksym Drabik

Victoria Piła
9. Rasmus Jensen
10. Steen Jensen
11. Witalij Biełousow
12. Jesper Monberg
13. Piotr Świst
14.
15. Arkadiusz Pawlak

Początek meczu: 15:00
Sędzia: Piotr Nowak


źródło: inf. własna

Maciej Brzeziński

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!