Wypracować przewagę przed rewanżem

pilagkz gdanskPrzez większość rundy zasadniczej Polskiej 2. Ligi Żużlowej wiele znaków na niebie i ziemi wskazywało, że oba kluby spotkają się w wielkim finale. Tak też się stało i w najbliższą niedzielę dojdzie do pierwszego pojedynku Polonii Piła z Wybrzeżem Gdańsk o awans do Nice PLŻ.

 

 

Ten mecz ma olbrzymi ciężar gatunkowy. Zwycięzca dwumeczu awansuje bezpośrednio do wyższej ligi, a przegranego czeka jeszcze jedna przeszkoda, jeśli chce w sezonie 2016 jeździć w Nice PLŻ. W barażowym pojedynku czeka już Start Gniezno. Teoretycznie w lepszej sytuacji jest gdańskie Wybrzeże, które wygrało rundę zasadniczą i także zgarnęło punkt bonusowy w batalii z pilskim zespołem. Jednak pojedynek na torze w Pile wygrała Polonia i to zdecydowanie - 23 sierpnia Poloniści zwyciężyli 54:36. 

 

Obie ekipy awizowały na pierwsze spotkanie finałowe najmocniejsze armaty i na próżno szukać u nich słabych punktów. Goście przed fazą finałową P2LŻ zakontraktowali Krzysztofa Jabłońskiego. Transfer okazał się strzałem w dziesiatkę, bowiem zawodnik w drugim meczu półfinałowym przeciwko KSM Krosno zdobył czyst komplet punktów. W niedzielnym pojedynku kibice z Gdańska spokojni są o postawę Magnusa Zetterstroema i Kamila Brzozowskiego. Ten pierwszy to najlepiej punktujący zawodnik ligi, a ten drugi zawsze dobrze radzi sobie na pilskim owalu. Wiele będzie zależeć od postawy Renata Gafurowa i Łukasza Sówki. Obaj zawiedli w meczu rundy zasadniczej na torze w Pile, ale obaj mogą pojechać bardzo dobre zawody i rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

 

W pilskiej drużynie od kilku spotkań ukształtował się podstawowy skład, którego trener Janusz Michaelis nie ma zamiaru zmieniać. Pierwsza para - Jesper Monberg i Patryk Dolny to zarazem najsilniejsze zestawienie ligi. Dolny z zawodów na zawody się rozkręca i ostatnio nie potrafi znaleźć pogromcy. W meczu w Pradze wygrał cztery kolejne wyścigi, a w minioną niedzielę w rewanżowym meczu półfinałowym przeciwko KMŻ Motorowi Lublin wygrał pięć kolejnych biegów i zdobył pierwszy w karierze czysty komplet "oczek". Kibice pilskiego klubu wiele wymagają od Daniela Kinga. Zawodnik jest bardzo szybki na torze, ale czasami podczas meczów kombinuje z ustawieniami motocykla i zdarza się, że po trzech zwycięstwach przyjeżdza w czawartym starcie jako ostatni. Jeśli Anglik trafi z ustawieniami jak nalezy to nic i nikt nie będzie go w stanie zatrzymać na torze.

 

Kluczowa w niedzielnym pojedynku będzie postawa juniorów. Pilanie zatrudnili przed fazą play-off Mike Trzensioka. W półfinale przeciwko "Koziołkom" młody zawodnik zdobył 11 punktów plus dwa bonusy. Taki wynik młodzieżowca z pewnością ustatyfakcjonowałby fanów pilskiej Polonii. Jego vis a vis - Dominik Kossakowski na pilskim owalu czuje się również bardzo pewnie i stać go na dużą zdobycz punktową. W drużynie gospodarzy martwiąca jest postawa drugiego juniora Arkadiusza Pawlaka, którego jazda i zdobycze to sinusoida i niewiadomo czego można się po nim spodziewać. Drugim juniorem Wybrzeża w tym meczu będzie z pewnością wracający po kontuzji nabawionej się na torze w Pile - Patryk Beśko.

 

Pilanie wygrali w tym sezonie wszystkie pojedynki na torze przy ulicy Bydgoskiej. Za każdym razem były to okazałe zwycięstwa. Nie oznacza to jednak, że w niedziele zabraknie emocji. Pilanie marzą o wypracowaniu dużej przewagi przed rewanżem, a zespół z Gdańska o jak najmniejszej stracie. Władze pilskiego klubu spodziewają się rekordowej frekwencji na tym spotkaniu. Ważne, aby wszystko odbyło się w atmosferze fair-play na torze i na trybunach, na których z pewnością będzie gorąco, bowiem wszyscy pamietają, co wydarzyło się 23 sierpnia tuż po zakończeniu spotkania.

 

Awizowane składy:

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk

1. Krzysztof Jabłoński

2. Łukasz Sówka

3. Renat Gafurow

4. Kamil Brzozowski

5. Magnus Zetterstroem

6. Dominik Kossakowski

 

Polonia Piła

9. Jesper Monberg

10. Patryk Dolny

11. Piotr Świst

12. Rasmus Jensen

13. Daniel King

14.

15. Arkadiusz Pawlak

 

Początek meczu: godz. 15:30

Sędzia: Marek Wojaczek

 

 

źródło: inf. własna

Maciej Brzeziński

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!