Przetarcie przed finałem

pilalublin 2015Po walkowerze w pierwszym półfinale Polskiej 2. Ligi Żużlowej emocje w dwumeczu pomiędzy ekipami z Piły i Lublina spadły niemalże do zera. Pilanie są już jedną nogą w finale, a KMŻ Motor Lublin przyjeżdża na rewanż w okrojonym składzie.

 

 

Przed tygodniem mecz na lubelskim torze nie doszedł do skutku i sędzia orzekł walkower, który w ostatnim komunikacie oficjalnie zatwierdziła Główna Komisja Sportu Żużlowego. W związku z takim przebiegiem sprawy można stwierdzić, że Polonia wystąpi w finale P2LŻ, a rewanż z "Koziołkami" zawodnicy potraktują jako dobry trening przed decydującymi starciami prawdopodobnie z Wybrzeżem Gdańsk

 

Pilanie do niedzielnego meczu przystępują w niemalże podstawowym składzie. Zabraknie jednynie Daniela Kinga, którego zastąpi Maciej Fajfer. Dla Fajfera będzie to czwarty występ dla Polonii w tym sezonie. Okazję do debiut dostanie najprawdopodobniej wypożyczony z MRGARDEN GKM Grudziądz Mike Trzensiok. Ponadto działacze pilskiego klubu dogadali się ze swoimi zawodnikami na mniejsze stawki pieniężne za zdobycze punktowe, aby zbytnio nie obciążać swojego budżetu. 

 

W składzie KMŻ Motoru na próżno szukać zawodników, którzy stanowili o sile zespołu w tym sezonie. Brakuje Alesa Drymla, Timo Lahtiego, a także wracającego do zdrowia Sama Mastersa. Mają ich zastąpić bracia Pulczyński i Roman Chromik. W awizowanym składzie pod numerem drugim goście zostawili wolne miejsce i wiele na to wskazuje, ze wystawią trzeciego juniora. Takie poczynania działaczy powodują, że szanse na wywiezienie dobrego rezultatu i wyjście z tej bitwy z honorem minimalizują się do zera.

 

Emocji w niedzielnym meczu może być jak na lekarstwo i zarząd pilskiego klubu spodziewa się niskiej frekwencji. W związku z tym postanowił obniżyć ceny wejściówek. Do soboty włącznie prowadzona jest przedsprzedaż i bilet normalny będzie kosztował 15 zł, a ulgowy 10 zł. W niedzielę ceny już będą standardowe - 20 zł bilet normalny i 12 zł ulgowy. Warto jednak przyjść na niedzielny mecz i poczuć przedsmak finału, który najprawdopodobniej już za tydzień rozegrany zostanie na pilskim owalu.

 

Polonia Piła:

9. Jesper Monberg

10. Maciej Fajfer

11. Piotr Świst

12. Rasmus Jensen

13. Patryk Dolny

14.

15. Arkadiusz Pawlak

 

KMŻ Motor Lublin:

1. Edward Mazur

2.

3. Kamil Pulczyński

4. Roman Chromik

5. Emil Pulczyński

6. Oskar Bober

7. Michał Nowiński

 

Początek spotkania: godz. 16.00

Sędzia: Jerzy Najwer

 

 

źródło: inf. własna

Maciej Brzeziński

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!