Odgryźć się za porażkę. Zapowiedź meczu Victoria Piła - KSM Krosno

victoria pilakrosno

W najbliższą niedzielę w Pile o godzinie 17.00 miejscowa Victoria podejmie u siebie na torze ekipę KSM Krosno. Gospodarze mają na celu odegranie się za wysoką przegraną w majowym pojedynku.

Po kilku tygodniowej przerwie powracamy do ligowych emocji. W kolejnej kolejce Polskiej II Ligii Żużlowej dojdzie do rewanżu pomiędzy Victorią Piła a KSM Krosno.

"Wilki" w chwili obecnej znajdują się na trzeciej pozycji w tabeli, jedno oczko wyżej niż Victoria. Drużyna z Krosna jest dużą niespodzianką tegorocznych rozgrywek. Większość zawodników tego klubu jeździ na wyrównanym poziomie. Gorzej radzą sobie juniorzy, którzy z reguły zawodzą na wyjazdach. Na zbliżającą się niedzielę Ireneusz Kwieciński, jako pierwszą parę wystawił Tomasza i Jacka Rempałów. W tym sezonie lepiej radzi sobie młodszy z braci, który praktycznie w każdym meczu uzyskuje dwucyfrowe wyniki. Na niekorzyść gości zabraknie lidera krośnieńskich „Wilków” , Clausa Vissinga. Duńczykw tym czasie będzie w Anglii, także w jego miejsce pojedzie Tobias Busch. Niemiec w tegorocznych rozgrywkach w swoim zespole miał okazję zaprezentować się dwa razy, z czego ten ostatni mecz w jego wykonaniu był bardzo udany. Ciężko jest przewidzieć jak pojedzie na pilskim owalu i czy godnie zastąpi Clausa. W czołówce punktujących zawodników również znajduję się awizowany z numerem 4 - Marcin Rempała. Polak w tym sezonie radzi sobie całkiem dobrze, fani żółto-czerwono-czarnych liczą na dobry występ tego młodego zawodnika. Słabszym ogniwem gości są juniorzy a spotkanie na wyjeździe wcale im tego nie ułatwi. Prawdopodobnie swojego debiutu w krośnieńskich barwach doczeka się Przemysław Portas. Junior podchodzi do meczu w Pile ze spokojem - Przerwa nie była dla mnie, nie byłem w żadnym składzie ligowym, jeździłem tylko zawody młodzieżowe. Co do meczu w Pile, staram sie podchodzić na luzie i bez stresu.

Gospodarzy czeka niemałe wyzwanie. Ostatni mecz z Krosnem zakończył się niekorzystnie dla Victorii, dlatego też zbliżające się spotkanie jest tak ważne. Niezmiennie liderami pilskiej ekipy są Witalij Biełousow i Piotr Świst. Kibice nie raz mogli zobaczyć waleczne serce młodego Rosjanina i doświadczenie „Twistiego”. Od wielu miesięcy są oni podporą dla swojego klubu. Problemem dla trenera Janusza Michaelisa mogą być bracia Emil i Kamil Pulczyńscy którzy w tym sezonie jeżdżą w kratkę. Nie można przewidzieć z jakiej strony zaprezentują się w niedzielnym meczu. W Grodzie Staszica po raz kolejny będzie miał okazję zaprezentować się Steen Jensen. Duńczyk wręcz nie może się doczekać jazdy na stadionie przy ulicy Bydgoskiej 80 - Cały czas jeżdżę w Anglii i nie mogę się już doczekać przyjazdu do Piły. Sporą przeszkodą dla Victorii jest kontuzja Oskara Golloba, który w najbliższych zawodach z pewnością nie pojedzie. Nadal nie wiadomo kto stawi się w jego miejsce. Prezes Tomasz Soter jest pozytywnej myśli odnośnie zbliżającego się spotkania – Myślę, że zawodnicy czują się dobrze. Piątkowy trening pokazał, że nikt nie stracił kontaktu z motocyklem a juniorzy odjechali sporo zawodów młodzieżowych. Myślimy o zwycięstwie. Pozdrawiam wszystkich kibiców i zapraszam w niedzielne popołudnie na stadion.

Minął ponad miesiąc przerwy w rozgrywkach ligowych i pozostały tylko trzy kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej. Każda z drużyn nie bierze pod uwagę przegranej w zbliżającym się spotkaniu. Dlatego też można spodziewać się zawziętej i ostrej walki do samego końca.

 

Victoria Piła:
9. Kamil Pulczyński
10. Steen Jensen
11. Witalij Biełousow
12. Emil Pulczyński
13. Piotr Świst
14.
15. Arkadiusz Pawlak

KSM Krosno:
1. Tomasz Rempała
2. Jacek Rempała
3. Tobias Busch
4. Marcin Rempała
5. Mariusz Fierlej
6. Przemysław Portas

Początek meczu: 17:00 prezentacja, 17:15 pierwszy bieg

Sędzia: Michał Stec

Ceny biletów:
- Normalny - 18 zł
- Ulgowy 12 zł (upoważnieni: młodzież szkół gimnazjalnych, studenci do 26 roku życia, kobiety, emeryci i renciści)
- Uczniowie szkół podstawowych - wejście na program zawodów
- Dzieci do lat 7 - wstęp wolny

 

Źródło: Inf. własna

Beata Wachowiak

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!