O bonusa i fotel wicelidera

pilalublin 2015Oba zespoły dzielą trzy punkty. Kto wygra to spotkanie z bonusem wskoczy na drugie miejsce w ligowej tabeli. Pilanie są niepokonani na własnym torze więc stawiani są w roli faworyta, ale należy pamiętać, że "Koziołki" są niebezpieczne na każdym torze.

 

 

Goście nie przyjadą do Piły w swoim najmocniejszym zestawieniu, bowiem kontuzje leczą Sam Masters i Kamil Pulczyński. W awizowanym składzie za Australijczyka wpisany jest Mathias Thoernblom, a za Pulczyńskiego pojedzie najprawdopodobniej jego brat Emil. Na torze przy ulicy Bydgoskiej z pewnością nie zabraknie bardzo dobrze spisujących się w obecnym sezonie Alesa Drymla i Timo Lahtiego. Wspierać ich będzie zawsze dobrze czujący się na pilskim owalu Ronnie Jamroży. O sile formacji juniorskiej stanowić będzie Oskar Bober, który miał okazję pościgać się w Pile w środowym turnieju zaplecza kadry juniorów. Wywalczył on dwa punkty, bowiem upadki i defekty nie pozwoliły mu na więcej.

 

Pilanie wystąpią w niedzielnym spotkaniu w możliwie najmocniejszym składzie. Para Jesper Monberg - Patryk Dolny to najskuteczniejsza para w PLŻ2. W Pile zawsze szybki jest kapitan Piotr Świst, u którego boku jeździć będzie Rasmus Jensen. Duńczyk ostatnimi czasy jeździł w kratkę w Szwecji i w Danii, ale powoli wychodzi z kryzysu. Najmocniejsze ogniwo zespołu zostało zestawione z juniorami. Daniel King co prawda wystąpił w dwóch spotkaniach, ale był podczas nich niemalże bezbłędny.  Anglikowi w parze naprzemiennie towarzyszyć będą Rafał Karczmarz i Arkadiusz Pawlak. Karczmarz jest w wyborowej formie. W środę na owalu w Pile wygrał z kompletem punktów turniej zaplecza kadry juniorów.

 

Niedzielne spotkanie może okazać się kluczowe dla ostatecznej kolejności w ligowej tabeli przed fazą play-off. W rozegraniu tego meczu nie powinny przeszkodzić warunki pogodowe, a z pewnością licznie zgromadzona widownia będzie mogła obejrzeć mecz na szczycie PLŻ2.

 

Awizowane składy:

KMŻ Motor Lublin

1. Ales Dryml

2. Ronnie Jamroży

3. Mathias Thoernblom

4. Emil Pulczyński

5. Timo Lahti

6. Oskar Bober

 

Polonia Piła

9. Jesper Monberg

10. Patryk Dolny

11. Piotr Świst

12. Rasmus Jensen

13. Daniel King

14. Arkadiusz Pawlak

 

 

Początek spotkania: 18:30

Ceny biletów: normalny 20 zł, ulgowy 12 zł, program 5 zł

 

źródło: inf. własna

 

Maciej Brzeziński

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!