Dzięki temu mogłem wykręcić dziś dobry wynik

2015 dolny ppilaPolonia Piła przegrała wyjazdowe spotkanie z Motorem Lublin 48:42. Najskuteczniejszym zawodnikiem gości był 22-letni wychowanek pilskiego klubu Patryk Dolny, który zapisał na swoim koncie 12 punktow i dwa bonusy. Tuż po zawodach Pilanin, nie krył swojego zadowolenia z dzisiejszego rezultatu na torze przy al. Zygmuntowskich 5 w Lublinie.

 

- Jak wyjechałem już na próbę toru, to czułem, że jest ta prędkość w motorze. Silniki są świeżo po remoncie, także jest w nich ta moc. Chciałbym serdecznie podziękować mojemu tunerowi Witkowi z Bydgoszczy. Przygotował mi naprawdę szybkie motorki na dzisiejsze spotkanie. Tylko się cieszyć, bo dzięki temu mogłem wykręcić dziś dobry wynik. - ocenia zawodnik Polonii Piła, Patryk Dolny.

 

W początkowej fazie meczu, nawierzchnia lubelskiego toru była strasznie sucha co powodowało, że nad stadionem unosiły tumany kurzu. Potem sędzia zarządził, aby na tor wyjechała polewaczka i z betonu zrobiło się przyczepnie. Patryk Dolny szybko odnalazł się na torze po tej kosmetyce i nie mógł narzekać na dalszy swój wynik.

 

- Może troszeczkę odczuwaliśmy jakieś zmiany, ale robiliśmy jedynie jakieś tam drobne korekty. Jechałem na tym samym przełożeniu przez całe zawody, a zrobiliśmy tylko małą zmianę dyszy, żeby polepszyć trochę start. Tor był jak najbardziej super, cały czas się odsypywał. Mogliśmy atakować wąsko i szeroko. W końcu gospodarze zrobili to, co powinni i za to im dziękujemy, że mogliśmy to spotkanie w końcu odjechać. - zakończył Patryk Dolny.

 

źródło: inf. własna

Dominik Pruchnicki

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!