Poważny sprawdzian pilskiej Polonii

pilakrosnoMecze pomiędzy Polonią Piła, a Wilkami z Krosna każdego roku są bardzo wyrównane. Nie inaczej powinno być w najbliższą niedzielę podczas czwartej kolejki Polskiej Drugiej Ligi Żużlowej.

 


Mimo iż jest to czwarta runda zmagań w P2LŻ to gospodarze rozegrali do tej pory jedno ligowe spotkanie. Był to zwycięski mecz na własnym torze z Kolejarzem Rawicz i z pewnością będą oni chcieli podtrzymać zwycięską passę oraz zasiąść na fotelu lidera. W porównaniu do pierwszego meczu ligowego, który odjechali przed miesiącem nastąpiły dwie zmiany w składzie. Rasmusa Jensena zastąpi Rene Bach, a za Daniela Kinga pojedzie Maciej Fajfer. Patrząc na tegoroczne wyniki zawodników na światowych torach to Jensen i Bach to zawodnicy w podobnej dyspozycji i różnica może być niezauważalna, bo obaj zawodnicy spisują się przyzwoicie w swoich zagranicznych zespołach.  Jeśli chodzi o Fajfera to jego forma sportowa jak i sprzętowa to jedna wielka niewiadoma.


Pozostali zawodnicy pilskiego zespołu awizowani do składu na niedzielne spotkanie to podstawowe karty w talii trenera Janusza Michaelisa. O formę Piotra Śwista i Jespera B. Monberga w Pile wszyscy są spokojni. Podobnie jak o dyspozycję Patryka Dolnego, który na torze w Pile czuje się jak ryba w wodzie. Na pozycjach juniorskich wystąpią Arkadiusz Pawlak i Rafał Karczmarz, którzy z bardzo dobrej strony pokazali się w pierwszym spotkaniu, a także w rozgrywkach młodzieżowych.


Wilki przyjeżdżają do Piły napędzeni wygraną przed tygodniem na własnym owalu z Wybrzeżem Gdańsk. Mimo iż zwyciężyli zaledwie dwoma punktami to zwycięstwo z tak wymagającym rywalem musi cieszyć i motywować. Liderem zespołu podczas meczu w Pile może być Mariusz Fierlej, który na pilskim torze czuje się bardzo dobrze i nie ma nigdy większych problemów. Silnym punktem zespołu z Krosna są bracia Rempałowie, którzy od wielu sezonów prezentują stabilną formę i nie schodzą poniżej pewnego poziomu.


Zagadką będzie dyspozycja Tomasza Chrzanowskiego, który spisuje się jak na razie poniżej przedsezonowych oczekiwań. Zawodnik w przegranym meczu w Lublinie zdobył 7 "oczek", a w zwycięskim boju z Wybrzeżem miał taką samą zdobycz plus dwa bonusy. W składzie pojawi się również Tobias Busch, który nie miał w tym sezonie jeszcze okazji do startu w zespole z Podkarpacia, ale znając waleczność Niemca jest on w stanie stworzyć ciekawe widowisko na pilskim torze. Największą bolączką w zespole Ireneusza Kwiecińskiego jest formacja juniorska. W Pile wystąpi na pewno Przemysław Portas.


Oba zespoły zaliczane są do faworytów Polskiej Drugiej Ligi Żużlowej. Zwycięzca hitowego spotkania poczuje z pewnością psychologiczną przewagę przed dalszą częścią ligowego sezonu, a kibice poznają prawdziwą wartość tych zespołów. W zeszłym roku na pilskim torze zawodnicy obu zespołów stworzyli ciekawe widowisko zakończone remisem. Czy w tym sezonie będzie podobnie?


Awizowane składy
KSM Krosno
1. Mariusz Fierlej
2. Tomasz Rempała
3. Marcin Rempała
4. Tomasz Chrzanowski
5. Tobias Busch
6. Przemysław Portas

 

Polonia Piła
9. Piotr Świst
10. Rene Bach
11. Jesper Monberg
12. Patryk Dolny
13. Maciej Fajfer
14. Arkadiusz Pawlak

 

Początek spotkania: godz. 16.30


źródło: inf. własna

 

Maciej Brzeziński

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!