Derby na początek

victoria pilarawiczW inauguracyjnym meczu Polskiej Drugiej Ligi Żużlowej pilska Polonia podejmie na własnym obiekcie Kolejarza Intermarche Rawicz. Faworytem są gospodarze, ale mecze pomiędzy wielkopolskimi zespołami zawsze bywały bardzo zacięte.

 

Gospodarze chcą zrobić w sezonie 2015 kolejny krok do przodu w drugoligowych rozgrywkach i tym razem awansować do finału PLŻ2, a może nawet powalczyć o awans. Aby tak było to wypada dobrze rozpocząć nowy sezon. W awizowanym składzie na ligową inaugurację nie ma większych niespodzianek. Znaleźli się w nim zawodnicy, którzy byli od kilku dni typowani również przez kibiców z Grodu Staszica. Szczególnie silna może się wydawać pierwsza para: Piotr Świst i Rasmus Jensen. Doświadczony "Twisty" z pewnością kolejny rok będzie liderem pilskiego zespołu, a młody Duńczyk wypożyczony z gorzowskiej Stali już w zeszłym sezonie pokazał, że może być takim liderem. W składzie znaleźli się również Jesper B. Monberg, który na pilskim torze spisuje się bardzo dobrze, a także powracający do zespołu z Piły Patryk Dolny. Wielkie oczekiwania wszyscy mają względem Daniela Kinga. Brytyjczyk od początku sezonu bardzo dobrze spisuje się na torach Elite League i widać, że jest dobrze przygotowany do nowego sezonu. Parę juniorską stanowić będą wychowanek pilskiego klubu Arkadiusz Pawlak oraz w wystepujący w roli "gościa" Rafał Karczmarz.


Niedźwiadki z Rawicza przyjadą do Piły bez swojego lidera Mariusza Staszewskiego, który jeszcze przed rozpoczęciem sezonu nabawił się poważnej kontuzji kręgosłupa. Rolę liderów muszą wziąć na swoje barki Ryan Fisher i Michał Łopaczewski, którzy są awizowani w pierwszej parze. Amerykanin ma szanse stać się liderem całej ligi, a Łopaczewski zna tor w Pile jak własną kieszeń i nie powinien mieć problemu z dopasowaniem sprzętu do tych zawodów. Wiele w niedzielnym spotkaniu zależeć będzie od Wojciecha Lisieckiego oraz Andersa Thomsena. Jesli obu zawodnikom uda się pojechać na miarę swoich możliwości to zobaczyć będzie można w Pile bardzo wyrównany pojedynek.

 

Równie zagadkowa, co forma wielu zawodników jest pogoda. Prognozy zapowiadają przelotne deszcze i burze więc rozegranie zawodów stoi pod znakiem zapytania. Jednak nikt w Pile nie wyobraża sobie, aby inauguracja sezonu ligowego było opóźniona o kolejne tygodnie.


Awizowane składy:

Kolejarz Intermarche Rawicz
1. Ryan Fisher
2. Michał Łopaczewski
3. Wojciech Lisiecki
4. Zdenek Holub
5. Anders Thomsen
6.
7. Marcin Riedel

 

Polonia Piła
9. Piotr Świst
10. Rasmus Jensen
11. Jesper Monberg
12. Patryk Dolny
13. Daniel King
14. Arkadiusz Pawlak

 

Początek spotkania: 16:00
Sędzia: Zdzisław Fyda

 

źródło: inf. własna

 

Maciej Brzeziński

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!