Staramy się wykorzystać wszystkie możliwości

GryszpińskiWielkimi krokami zbliża się mecz w Rawiczu, gdzie drużyna Euro Finannce Polonia Piła prawdopodobnie pojedzie w okrojonym składzie. Jeżeli spotkanie odbędzie się w sobotę to może zabraknąć Tomasa H. Jonassona oraz Rasmusa Jensena.

Sytpilauacja nie miałaby miejsca, gdyby mecz odbył się w niedzielę. Jednakże Stainer Unia Kolejarz Rawicz swoje spotkania odjeżdża w soboty. Zarząd pilskiego klubu wystosował pismo z prośbą o przełożenie spotkania. Odpowiedź była jednak negatywna.

- Zgodnie z harmonogramem list startów wygląda to tak, że obaj zawodnicy są niedostępni. Rasmus ma ligę angielską, która ma niestety w tym przypadku pierwszeństwo nad Polską. Jest system „slot” dla ekstra i I ligii, który mówi o tym, że weekendy są przeznaczone dla Polski. Niestety 2 ligii to nie dotyczy, trudno tu z regulaminem dyskutować. Jeżeli chodzi o Tomasa Jonassona, to jest finał Indywidualnych Mistrzostw Szwecji w dniu, kiedy rozgrywamy mecz w Rawiczu i tu również jest taki trochę paradoks. Ekstra i I ligowi zawodnicy, którzy w tym samym dniu startują w Szwecji, w Polsce może być za nich stosowane „ZZ”, czyli zastępstwo zawodnika. Jeżeli chodzi o II ligę to niestety nie.


Napisaliśmy pismo do Rawicza z prośbą o przełożenie spotkania na niedzielę, czyli kolejny dzień. Bądź inny dogodny dla nich termin, my byśmy się raczej dostosowali do każdego innego termu tylko nie tego sobotniego. Niestety dostaliśmy odmowę. Po prostu napisali, że nie wyrażają na to zgody, nie tłumacząc tego w żaden sposób. Jest jakiś tam wstępny plan, kto może zastąpić tych zawodników, ale na ten moment nie będziemy o tym mówić. Mimo wszystko jeszcze staramy się wykorzystać wszystkie możliwości, żeby choć jeden z tych zawodników mógł w tych zawodach pojechać. Czy to się uda to się okaże, na razie jest ciężko. Aczkolwiek do końca trzeba wierzyć, że może coś się uda. Ostateczny skład poznamy w sobotę za tydzień w Rawiczu - zaistniałą sytuację skomentował wiceprezes Remigiusz Kaja

 

 Źródło: Inf. własna

Beata Wachowiak

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!