Mecz o wszytsko

Gryszpiński

W niedzielne popołudnie na torze przy Bydgoskiej Euro Finannce Polonia Piła zmierzy się z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Dla pilan będzie to mecz o wszystko. Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 14:00. 

 

 

W ostatnich kilku meczach managerowie Euro Finannce Polonii rotowali składem szukając optymalnych rozwiązań pod kątem każdego ze spotkań. Wiadomo było jednak, że po przegranej na własnym torze z ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz to mecz z Kolejarzem będzie kluczowym, jeśli chodzi o udział w fazie play-off rozgrywek, dlatego przed zbliżającym się spotkaniem przy Bydgoskiej pełna mobilizacja.

Goście ze stolicy polskiej piosenki udział w finałowej czwórce mają niemal pewny. W tabeli zajmują bezpieczną trzecią pozycję, a do rozegrania mają jeszcze zaległe spotkania. Nie należy się jednak spodziewać, że mecz z Kolejarzem będzie łatwym. Wręcz przeciwnie. Opolanie to drużyna kompletna, która od początku sezonu nie ukrywała ambicji walki o awans do Nice 1. Ligi Żużlowej. W swym składzie mają znających pilski obiekt Michała Szczepaniaka i Bjarne Pedersena. Trzecim z liderów jest bardzo solidnie punktujący Niemiec Kevin Woelbert. W awizowanym składzie opolan trener Mirosław Korbel pozostawił wolne miejsce pod numerem cztery. Najprawdopodobniej przypadnie ono komuś z trójki Mads Hansen, Danis Gizatulin, Oskar Polis. Niewykluczone, że decyzja na kogo postawi w Pile zapadnie po piątkowym meczu w Krakowie. Przed meczem z Polonią opolanie będą jeszcze odrabiali ligowe zaległości pod Wawelem.

Skład Polonii to najmocniejsze zestawienie, jakie wydaje się możliwe na ten moment. Po świetnych występach w Danii i na Wyspach szansę debiutu w tym sezonie dostanie Ramus Jensen. Duńczyk już wcześniej brany był pod uwagę do składu zespołu, niestety terminy meczów Polonii dość często pokrywały się z innymi startami Rassera. Pozostali zawodnicy awizowani po stronie Polonii to sprawdzeni już w boju liderzy z Tomasem Jonassonem i Andreasem Lyagerem na czele.

Niedzielne spotkanie to być albo nie być dla Polonii w play-off rozgrywek. Cel postawiony przez działaczy przed sezonem to awans do czołowej czwórki i udział w finale ligi. Wszystko jest jeszcze możliwe. Pierwszy z dwóch kroków, który trzeba jeszcze wykonać to zwycięstwo w najbliższą niedzielę. Kolejnym będzie dobry rezultat w ostatnim meczu fazy zasadniczej w Rawiczu.

 

Awizowane składy:

Euro Finannce Polonia Piła:

9. Andreas Lyager

10. Karol Baran

11. Oskar Bober

12. Rasmus Jensen

13. Tomas H. Jonasson

14. Nikodem Bartoch

15. Piotr Gryszpiński

 

OK Bedmet Kolejarz Opole:

1. Kevin Woelbert

2. Hubert Łęgowik

3. Michał Szczepaniak

4.

5. Bjarne Pedersen

6. Patryk Wojdyło (gość)

7. Damian Lotarski

 

 Źródło: Inf. prasowa

Beata Wachowiak

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!