Odczarować to co złe

DSC 0124Już w najbliższą niedzielę, po sporej przerwie w startach, żużlowe motory ponownie zawarczą na owalu przy ulicy Bydgoskiej w Pile. Euro Finannce Polonia Piła podejmie Wilki Krosno. Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 14:30. 

 

Czarne chmury, które krążyły nad drużyną z Grodu Staszica, powoli się rozrzedzają. W piątek o godzinie 11:00 odbył się trening, po czym komisja Dariusz Cieślak z  GKSŻ zweryfikowała stan toru. Odjechaliśmy pełnych 12 wyścigów, nie było najmniejszych zastrzeżeń co do toru. Jako rekomendację można tylko przytoczyć słowa Marcela Kajzera, który powiedział, że od 20 lat tak dobrego toru w Pile nie było. Wystawił ocenę pięciu gwiazdek. Myślę, że to mówi samo przez siebie – powiedział po treningu Remigiusz Kaja.

xxx

Jeżeli chodzi o awizowany skład, Mirosław Kowalik nie dokonał żadnych zmian. Gospodarze przystąpią do meczu z Wilkami z takim samym składem jak w przerwanym meczu z Power Duck Iveston PSŻ Poznań. Warto napomknąć, że do momentu feralnego upadku Tomasa H. Jonassona i Pawła Staniszewskiego, Poloniści prowadzili w tym spotkaniu 19:11. Najlepiej punktującymi zawodnikami byli Tomas H. Jonasson oraz Max Dilger. Włodarze gospodarzy liczą na to, że zbliżające się spotkanie potoczy się również na ich korzyść. Nie przewidują przegranej.

Obecnie krośnieńskie Wilki znajdują się na pierwszym miejscu w tabeli. Podobnie jak pilanie, będą walczyć o zwycięstwo do ostatniego biegu. Tym bardziej że nadal pozostaje niesmak po przegranej z ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz. Lekko nie było również u siebie na torze w meczu z Opolem. Aspiracje gości są wysokie i pokazali oni, że potrafią równo zapunktować. Jako liderzy drużyny zdecydowanie wysunęli się, Andriej Karpov oraz Patrick Hansen. Duńczyk skorzystał z danej mu szansy, gdzie zastępował słabo punktującego Larsa Skupienia. Jak widać, został on również awizowany w meczu z Polonią.

Niedziela będzie już dniem meczowym, ale na stadion warto będzie przyjść dużo wcześniej niż na pierwszy bieg. Klub przygotował bowiem szereg atrakcji. Bramy stadionu zostaną otwarte już o 12:30, a na kibiców, szczególnie tych najmłodszych, będą czekały darmowe atrakcje wśród których-dmuchane zamki, bańki mydlane, lody i malowanie twarzy-oczywiście w barwach Polonii. O godzinie 13:00 przy namiocie z klubowymi gadżetami czekała będzie cała drużyna, która tego dnia startowała będzie w zawodach. Będzie to doskonała okazja do wspólnego zdjęcia, zdobycia autografu i krótkiej rozmowy.

 

Źródło: inf. własna

Beata Wachowiak

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!