W Pile ruszyły prace na torze

DSC05870

Ruszyły prace na torze oraz naprawa band stałych na pilskim owalu. Wszystko za sprawą feralnej soboty, kiedy zawodnicy odmówili startu w Finale Złotego Kasku twierdząc, że tor jest niebezpieczny do jazdy. 

pilaKomisarz toru o godzinie 8:00 uznał tor za regulaminowy podobnie jak sędzia na 90 minut przed rozpoczęciem zawodów. Zawodnicy nie zgodzili się z tymi opiniami wskazując na wystający krawężnik na prostej, braki w nawierzchni czy gwoździe wystające z bandy. Komisarz toru Jacek Krzyżaniak oraz sedzia Remigiusz Substyk do końca jednak twierdzili, że zawody można było spokojnie odjechać. 

Dla borykającego się z problemami finansowymi klubu był to dosłownie przysłowiowy strzał w stopę. Działacze Polonii zostali postawieni pod ścianą. Najbliższy mecz już w niedzielę z PSŻ Poznań.

- Nie można było tracić czasu, dlatego prace rozpoczęte zostaną już tak naprawdę we wtorek. Wieczorem dojedzie pierwsza wywrotka materiału na tor. Kolejne w środę i czwartek. Na pilski owal ma być dowiezione ponad sto ton granitu i glinki. Na torze w tym tygodniu prowadzone będą prace mające na celu dowiezienie chodź w części brakującej nawierzchni, wyrównanie i zlikwidowanie nierówności na wejściach w łuki, przykrycie wystającego krawężnika jak i wymiana uszkodzonych bądź starych elementów. Wiadomo, na początku szok z zaistniałej sytuacji a potem na spokojnie cały skład odpowiedzialny za Polonię wziął się ostro do roboty czego efektem jest załatwiony materiał, ciężki sprzęt i fachowiec od toru. Tak najbliższe dni opisuje kierownik drużyny, Marcin Kozdraś

Działacze Polonii proszą o pomoc w pracach na torze. Wszystkie chętne osoby są proszone o przybycie na stadion od jutra od godziny 10:00 do 20:00.

 

 

Źródło: Inf. własna.

Beata Wachowiak

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!