Czas start

DSC 0004

Już w najbliższą niedzielę w Pile na stadionie przy Bydgoskiej, rozpocznie się długo wyczekiwany sezon ligowy. Do Grodu Staszica przyjedzie Stainer Unia Kolejarz Rawicz. Start meczu zaplanowany jest na godzinę 14:30.

 

Po dosyć skomplikowanej końcówce sezonu, kiedy wiara w lepsze jutro wszystkich opuściła - pojawiło się światełko w tunelu. Nowy zarząd nowe nadzieje. Skompletowany skład, treningi i sparingi ruszyły pełną parą. Trójka zawodników wysunęła się na potencjalnych liderów. Są oni również awizowani w niedzielnym spotkaniu. Thomas Jonasson, Andreas Lyager oraz Oskar Bober, bo o nich mowa, spisują się bardzo dobrze. Oczywiście zbliżający się mecz zweryfikuje wszystko. Aczkolwiek trener polonistów Mirosław Kowalik jest dobrej myśli. Nie raz powtarzał, że ma bardzo dobrą drużynę. Spore nadzieje pokładane są również w Patryku Dolnym, który powraca do macierzystego klubu. Z numerem "10" awizowany jest Jonas Jeppesen. Młody Duńczyk po dosyć nieudanym sezonie w Ostrowie w końcu dostanie szansę, aby się zaprezentować. Wynik meczu również będzie zależał od postawy juniorów. Niestety w Pile był to problem od dłuższego czasu. Młodzi nie spisywali się na torze najlepiej. Nowy sezon przynosi nowe nadzieje i to one pokładane są na barkach Pawła Staniszewskiego oraz Piotra Gryszpińskiego.

 

Goście pokazali klasę w meczu z Polonią Bydgoszcz gdzie po 10 biegach przegrywali różnicą dziesięciu punktów. Ostatecznie zawody zakończyły się 45:45. Gospodarzom sporo krwi może napsuć Damian Baliński, który wywalczył najwięcej “oczek”, bo aż 13 plus dwa bonusy. Awizowany z numerem "2" Arkadiusz Pawlak zna pilski owal bardzo dobrze. Jako wyhowanek klubu zna każdą ścieżkę. Sporą niewiadomą jest Keynan Rew. 2 kwietnia Australijczyk skończył 16 lat co znaczy, że pełnoprawnie może brać udział w zawodach. Kolejny raz okazję zaprezentować się będą mieli Krzysztof Sadurski oraz Kacper Pludra. Ten pierwszy jest dobrej myśli. Psychicznie jestem w pełni gotowy, jeszcze parę poprawek w sprzęcie i myślę, że będzie dobrze. Oczywiście jedziemy po zwycięstwo!

Kibiców przybyłych na stadion czeka wiele emocji. Można by pokusić się o stwierdzenie, że Polonia wygra w tym spotkaniu, aczkolwiek Rawicz jak widać po meczu z Bydgoszczą, potrafi zaskoczyć.

 Stainer Unia Kolejarz Rawicz

1. Szymon Szlauderbach

2. Arkadiusz Pawlak

3. 

4. Keynan Rew

5. Damian Baliński

6. Kacper Pludra

7. Krzysztof Sadurski

 Euro Finannce Polonia Piła

9. Andreas Lyager

10. Jonas Jeppesen

11. Patryk Dolny

12. Oskar Bober

13. Tomas H. Jonasson

14.

15. Piotr Gryszpiński

Źródło: Inf. własna 

Beata Wachowiak

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!