Euro Finannce Polonia Piła : MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów (zapowiedź)

IMG 9776W niedzielę 30 września o 15:30 mecz barażowy naszych żużlowców. Jest to pierwszy z dwóch pojedynków, który zadecyduje o przyszłości Polonii Piła. Wygrana w dwumeczu z zespołem Ostrovii Ostrów da zespołowi prawo startów w przyszłym sezonie w pierwszej lidze. Przegrana oznaczała będzie degradację do najniższej klasy rozgrywek.

 

 

Polonia po rundzie zasadniczej tegorocznych rozgrywek Nice 1. Ligi zajęła siódme miejsce, co oznacza, że o losach zespołu w kolejnym sezonie decyduje dwumecz barażowy z drugim zespołem 2. Ligi Żużlowej. To miejsce zajęła drużyna MDM Komputery TŻ Ostrovia. Pierwszy mecz obu drużyn odbędzie się w Pile 30 września, drugi tydzień później w Ostrowie.

 

Dla Polonii będzie to wyjątkowo ważny pojedynek. Klub targany problemami, niekoniecznie natury sportowej, prowadzi obecnie nowy zarząd. Ten chce utrzymać zespół w lidze i od kolejnego sezonu układać na nowo żużlową Polonię. Zadanie nie jest łatwe, bo oprócz wygranej na torze, będzie trzeba się zmierzyć z poukładaniem spraw finansowych. Na tą chwilę priorytetem jest jednak pierwszy mecz barażowy, do którego Polonia przygotowuje się już od dłuższego czasu.

 

Od kilku tygodni Poloniści regularnie trenują. Szczególny nacisk położony został na formację juniorską, którą przejął dobrze znany w środowisku żużlowym były zawodnik - Mirosław Kowalik. W ostatnich treningach uczestniczyli również seniorzy, którzy w przerwie od ostatniego meczu ligowego zaliczyli też kila turniejów towarzyskich. Pełna mobilizacja drużyny zaczyna się w czwartek. Na trening do Piły przyjeżdża między innymi Paweł Łaguta, który dawno nie pojawiał się w składzie Polonistów. Będzie też nowy nabytek - Andreas Lyager. Młody i obiecujący Duńczyk został wypożyczony z ekstraligowego Włókniarza Częstochowa.

 

Trener Kowalik, który poprowadzi Polonię w meczach barażowych będzie na treningach obserwował wszystkich zawodników. Celem jest jak najlepsze spasowanie sprzętu, zestawienie składu i par. W niedzielę wszystko ma już być odpięte na ostatni guzik, a Polonia ma walczyć nie tylko o wygraną, ale też o zbudowanie jak największej przewagi przed meczem barażowym.

 

Oba zespoły podały już awizowane składy. W drużynie gości zobaczymy dobrze znanego w Pile Bjarne Pedersena, który jeszcze nie tak dawno reprezentował barwy Polonii. W ekipie pilskiej zabrakło słabiej spisującego się ostatnio Pontusa Aspgrena. Jego miejsce ma zając Paweł Łaguta lub Duńczyk Andreas Lyager.

 

MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów

1. Renat Gafurov

2. Zbigniew Suchecki

3. Bjarne Pedersen

4. Kamil Brzozowski

5. Nicolai Klindt

6. Marcel Studziński

7. Kamil Nowacki

 

Euro Finannce Polonia Piła

9. Thomas. H. Jonasson

10. Pavel Laguta

11. Rafał Okoniewski

12. Adrian Cyfer

13. Tomasz Gapiński

14.

15. Paweł Staniszewski

 

Źródło: Informacja prasowa

Beata Wachowiak

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!