zielona gora 2016

 

Falubaz

Klub: ZKŻ S.S.A., ul. Wrocławska 69, 65-218 Zielona Góra, tel./fax. (68) 453 89 11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Internetowa strona klubu

zielona gora 2016Środa, 8. marca, będzie pierwszym dniem zgrupowania zielonogórskiej drużyny pod nazwą 60 godzin z Falubazem. To już kolejna edycja akcji, podczas której żużlowcy z Grodu Bachusa spotkają się z tysiącami kibiców i odwiedzą wiele miejsc. Zwieńczeniem trzydniowego zgrupowania będzie prezentacja Falubazu Zielona Góra na sezon 2017.

zielona gora 2016Na 10. marca w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze zaplanowano prezentację drużyny Falubazu na sezon 2017. Wciąż można zakupić wejściówkę na to wydarzenie w cenie 10zł. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na cele charytatywne.

zielona gora 2016Po dwóch latach bez medalu Drużynowych Mistrzostw Polski zawodnicy z Grodu Bachusa powrócili na podium, zdobywając brązowy medal. W tym sezonie od drużyny Marka Cieślaka oczekuje się powrotu na sam szczyt. Mając w drużynie takich zawodników, jak Jason Doyle czy Patryk Dudek, kibice mówią głośno - to jest skład na złoto!

zielona gora 2016Przygotowania do sezonu trwają w najlepsze, a co za tym idzie klubu organizują zimowe zgrupowania drużyn. Zielonogórski Falubaz rozpoczyna właśnie obóz w Szklarskiej Porębie, w którym uczestniczą niemal wszyscy reprezentanci pierwszej drużyny żółto-biało-zielonych.

zielona gora 2016Włodarze zielonogórskiego klubu zamknęli już skład na tegoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi. Czas więc by zaprezentować kibicom żużlowców, którzy w tym sezonie bronić będą żółto-biało-zielonych barw. Event zaplanowany jest na 10. marca.

zielona gora 2016Coraz ciaśniej robi się w przedsezonowym kalendarzu zielonogórskich kibiców. Zaledwie kilka dni temu zarząd klubu ogłosił datę Memoriału Rycerzy Speedwaya, a dziś poznaliśmy terminy sparingów drużyny z Grodu Bachusa. Falubaz podejmie zespoły z Częstochowy i Tarnowa w marcu, natomiast pojedynek z ekipą z Rybnika odbędzie się w kwietniu.

zielona gora 2016Nowinką w regulaminie PGE Ekstraligi na sezon 2017 jest zapis mówiący o konieczności złożenia przez zawodników oświadczeń, w których ich zagraniczne kluby zgadzają się na pierwszeństwo najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce nad zmaganiami w danym kraju. Zapis ten pomóc ma klubom w szybszym i łatwiejszym znajdowaniu terminów dla spotkań odwołanych. Dotychczas problem z uzyskaniem wszystkich oświadczeń miał Falubaz Zielona Góra.

zielona gora 2016Kibice Falubazu Zielona Góra mogą już nabywać i aktywować karnety na sezon 2017. Wszystkie karnety uprawniają do wejścia na mecze rundy zasadniczej oraz imprezy młodzieżowe w nadchodzących rozgrywkach, a także odbywający się 31. marca Memoriał Rycerzy Speedwaya.

zielona gora 2016Zaległy turniej Rycerzy Speedwaya odbędzie się 31. marca w Zielonej Górze. W zeszłym roku w rozegraniu memoriału przeszkodziły niekorzystne warunki atmosferyczne. Zielonogórski klub zapowiada silną seniorską obsadę tych zawodów.

zielona gora 201625. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 15. stycznia. Zielonogórski klub, jak i zawodnicy tradycyjnie włączą się w tę akcję przekazując do licytacji atrakcyjne fanty, które będzie można zdobyć podczas finałowego koncertu WOŚP na zielonogórskim deptaku.