Co słychać we Wrocławiu?

wroclaw logoWicemistrz Polski po osiągnięciu dużego sukcesu w tegorocznych rozgrywkach przygotowuje się do kolejnego sezonu. Przed sternikami klubu znad Odry wiele wyzwań, nie tylko tych sportowych.

 

 

 

Po przedłużeniu umów z Taiem Woffindenem i Maciejem Janowskim WTS-owi udało się pozyskać Szymona Woźniaka, który do tej pory reprezentował barwy bydgoskiej Polonii. W zeszłym tygodniu poinformowano natomiast o pozyskaniu na dwa najbliższe sezony nadziei australijskiego speedwaya - Nicka Morrisa. Ważne kontrakty z klubem mają także Vaclav Milik oraz juniorzy. Przesądzone wydaje się być odejście Michaela Jepsena Jensena, który najprawdopodobniej po 4 latach wróci do Gorzowa Wielkopolskiego. W jego miejsce zarząd wrocławskiej ekipy chce ściągnąć wartościowego obcokrajowca. W kręgu jego zainteresowań są tacy zawodnicy jak Peter Kildemand, Chris Holder czy też Jason Doyle, przy czym ten pierwszy bliski jest jednak angażu w FOGO Unii Leszno. Niejasna jest przyszłość Tomasza Jędrzejaka. Ostrowianin będzie kontynuował swoją 20-letnią karierę, jednak nadal nie wiadomo, czyich barw bronić będzie w przyszłym roku.

W najbliższych dniach powinna się wyjaśnić kwestia miejsca, w którym wrocławianie będą w sezonie 2016 jeździć w roli gospodarza. Stadion Olimpijski będzie oddany do użytku dopiero na początku 2017 roku, wobec czego Piotr Baron wraz ze współpracownikami szuka zastępczego domu dla swojej drużyny. Obecnie najbardziej prawdopodobne i korzystne dla fanów są lokalizacje w Opolu i Ostrowie Wielkopolskim. W tym pierwszym miejscu problem stanowi przestarzała infrastruktura obiektu niezgodna z wymogami Ekstraligi. Z drugiego z kolei docierają do nas głosy o tym, że zadłużony ostrowski klub jednak wystartuje w rozgrywkach, przez co Stadion Miejski nie będzie tak łatwo dostępny. Według zapewnień kierownictwa WTS-u stateczną decyzję dotyczącą miejsca rozgrywania przez wrocławian domowych spotkań poznamy do końca listopada.

źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!