Rywalizacja w sportowym stylu

wroclaw logoleszno logoPierwsze spotkanie finałowe rozgrywane na torze w Częstochowie zakończyło się dosyć boleśnie dla Betardu Sparty Wrocław. Gospodarze niedzielnego (20 września) spotkania przegrali z Fogo Unią Leszno 41:49. Prezentujemy pomeczowe wypowiedzi menadżerów i zawodników obu drużyn.

 2015 baron pPiotr Baron (menadżer Betardu Sparty Wrocław): Chciałem pogratulować drużynie z Leszna wygranej w dzisiejszym meczu. Oczywiście jest to dwumecz i pojedziemy do Leszna jeszcze powalczyć. Bardzo dziękuję naszym zawodnikom, naszemu sztabowi i toromistrzowi. Niestety byliśmy dzisiaj słabsi. Nie wygrywaliśmy startów i to było naszą bolączką – to był też powód przegranej.

 2015 woffinden tTai Woffinden (Betard Sparta Wrocław): Dzisiaj Leszno było bardzo szybkie. Ja miałem pewne problemy z silnikami, ale nie ma zbytnich powodów do stresu. Dziękuję polskim fanom za wsparcie. Tor w Częstochowie jest bardzo fajny i był dzisiaj dobrze przygotowany. Przegraliśmy, ale się nie poddajemy. To jest żużel i za tydzień wszystko może się wydarzyć. Pojedziemy do Leszna w pełni zmobilizowani i będziemy walczyć z całych sił.

 


2015 skornicki a1Adam Skórnicki (menadżer Fogo Unii Leszno): Przede wszystkim chciałbym podziękować gospodarzom za normalne i sportowe przyjęcie. Wiadomo, że jesteśmy silną drużyną, oni jednak nie próbowali zrobić niczego pozaregulaminowego. Było to piękne, czyste spotkanie. Cały czas mamy piętnaście wyścigów na leszczyńskim torze. Cieszę się, że ta rywalizacja jest prowadzona w sportowym stylu. Dzisiaj też obyło się bez drastycznych sytuacji na torze. Myślę, że to są dwie drużyny godne finału.

 2015 pedersen n2Nicki Pedersen (Fogo Unia Leszno): To było bardzo trudne spotkanie. Na tym etapie nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać. Byliśmy silni przez cały sezon, jednak kiedy przychodzi finał, to zdarzyć się może wszystko – często puszczają nerwy, albo zawodzą maszyny. Muszę podkreślić, że dzisiaj tor był znakomicie przygotowany, dobry do ścigania. Jestem bardzo zadowolony z drużyny, bo zwycięstwo tutaj ośmioma punktami to wielkie osiągnięcie.

 źródło: informacja własna

Anna Dudek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!