Na SGP Arenie po raz drugi

wroclaw logotarnow logoPółfinał PGE Ekstraligi minął w Częstochowie pod znakiem ulewnego deszczu. Podczas gdy w rywalizacji leszczyńsko-toruńskiej pierwsze punkty zostały już rozdane, o tyle w przypadku dwumeczu pomiędzy Betard Spartą Wrocław a Unią Tarnów nadal mamy do czynienia z samymi niewiadomymi. Pierwsze rozstrzygnięcia już jutro (10 września) na SGP Arenie.


Niedzielny (6 września) półfinał przy ul. Olsztyńskiej został zdominowany przez ulewę, którą całe popołudnie szalała w Częstochowie. Choć zawodnicy wyjechali do sześciu biegów, to jednak szybko okazało się, że rywalizacja na SGP Arenie nie ma większego sensu. Nawierzchnia na łukach była bardzo śliska i festiwal upadków w gonitwie 6. tylko potwierdził, że dalsza jazda zagrażałaby zdrowiu żużlowców. Aby wyniki półfinału mogły zostać zaliczone, zawodnicy musieliby odjechać dwanaście wyścigów, stąd jednogłośną decyzją jury zawodów zdecydowało się przełożyć mecz. Jeszcze tego samego dnia obie drużyny zdecydowały o powtórce spotkania w czwartek (10 września) o godz. 19:30.


Zarówno skład Betard Sparty Wrocław jak i Unii Tarnów pozostał bez zmian. Podobnie przedstawiają się oczekiwania względem jutrzejszego wyniku. Dalej faworytem spotkania są gospodarze, którzy dzięki długim treningom oraz własnemu przygotowaniu toru mogą mówić o atucie w postaci częstochowskiego owalu. O tym, że wrocławianie są w dobrej formie może również świadczyć fakt, że w przerwanym niedzielnym meczu prowadzili z "Jaskółkami" 20:13. Wysoka wygrana w Częstochowie może dać im awans do finału.

 

Unia Tarnów:
1. Martin Vaculik
2. Artur Mroczka
3. Kenneth Bjerre
4. Leon Madsen
5. Janusz Kołodziej
6. Ernest Koza
7.
Trener: Paweł Baran

Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Vaclav Milik
11. Tomasz Jędrzejak
12. Michael Jepsen Jensen
13. Maciej Janowski
14.
15. Maksym Drabik
Menadżer: Piotr Baron


Sędzia zawodów: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Robert Sawina

Początek spotkania: godz. 19:30
Transmisja na żywo na kanale nSport+ od godz. 19:15.

Ceny biletów:
  - bilet normalny: 30 zł
  - bilet ulgowy: 20 zł (dla młodzieży i studentów między 17 a 24 rokiem życia, za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej oraz dla emerytów – osoby urodzone w 1950 roku i wcześniej, za okazaniem dowodu osobistego)
  - bilet szkolny: 15 zł (dla dzieci i młodzieży między 7 a 16 rokiem życia, za okazaniem legitymacji szkolnej)
  - bilet dziecięcy: 1 zł (dla dzieci urodzonych w 2008 roku i później, wstęp tylko z opiekunem lub rodzicem, bez miejsca siedzącego – dziecko winno siedzieć na kolanach opiekuna)
  - osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich kupują bilet za 1 zł + opiekun 1 zł.

 

źródło: informacja własna

Anna Dudek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!