Gała: Pomogły młodzieżówki

2014 gala aPrzyzwoity występ w Grudziądzu zaliczył młodzieżowiec Betardu Sparty Wrocław, Adrian Gała. Wychowanek Startu Gniezno zdobył 3 punkty z dwoma bonusami i wspólnie z Maksymem Drabikiem przyćmił juniorów gospodarzy.

 

 

Gała rozpoczął od podwójnego triumfu w biegu nr 2. Co ciekawe, było to pierwsze takie zwycięstwo wrocławian w tym sezonie. W kolejnych startach reprezentant Betardu Sparty dorzucił jeszcze jedno „oczko” zdobyte na Marcinie Nowaku – Generalnie było ok. Szkoda, że nie udało nam się wygrać tego meczu. Żałuję swojego trzeciego biegu, gdzie przywiozłem zero. Zawaliłem trochę start i ciężko było coś więcej zrobić. Generalnie nie było najgorzej, szkoda jedynie, że przegraliśmy – ocenił 20-latek.

 

 

Wrocławska formacja młodzieżowców jest jedną z najlepszych w całej PGE Ekstralidze. W biegach juniorskich wyższą średnią mają tylko juniorzy z Gorzowa. „Spartanie” błyszczą także w zawodach młodzieżowych, których ostatnimi czasy było całkiem sporo. Jak na wychowanka Startu Gniezno wpływaj taki natłok imprez żużlowych? – Bardzo dobrze czuję się po zawodach juniorskich. Na początku sezonu miałem delikatnego dołka, bo nic nie wychodziło. Nie jechałem wtedy dobrze i płynnie. Na szczęścię zaczęły się młodzieżówki, które dały więcej jazdy i jest coraz lepiej – skomentował Gała.

 

 

źródło: inf. własna

 

Rafał Gurgurewicz

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!