Suchecki gwarantem triumfu?

wroclaw logoczestochowa logoJuż w najbliższą niedzielę na czterech polskich torach rozegrane zostaną mecze XI rundy Drużynowych Mistrzostw Polski. We Wrocławiu miejscowa Betard Sparta zmierzy się z borykającym się z ogromnymi problemami natury finansowo-organizacyjnej Kantoronline Viperprint Włókniarzem Częstochowa.

Drużyna przyjezdna przybędzie do Wrocławia poważnie osłabiona. Do grona nieobecnych na meczach "Lwów" dołączył Grzegorz Walasek, któremu częstochowski klub zalega z wypłatami za poprzednie spotkania.  Klub ze stadionu przy ul. Olsztyńskiej w przypadku Polaka zastosuje najprawdopodobniej przepis o Zastępstwie Zawodnika. Na Dolny Śląsk nie przyjedzie także kontuzjowany Grigorij Łaguta. Wobec tych braków kadrowych fani biało-zielonych będą najbardziej liczyć na świetną postawę Petera Kildemanda. Duńczyk jest bez wątpienia tegorocznym objawieniem w Enea Ekstralidze. Niedzielne wyścigi na specyficznym wrocławskim torze będą dla niego kolejnym sprawdzianem talentu i umiejętności. Aby osiągnąć we Wrocławiu korzystny rezultat, częstochowianom nie wystarczą tylko punkty Kildemanda. Także Rune Holta i Michael Jepsen Jensen będą musieli wznieść się na wyżyny swoich możliwości, co w tym sezonie nie udawało się ani jednemu ani drugiemu. Duńczyk w początkowej części sezonu zmagał się z kontuzją, natomiast Norweg z polskim paszportem ewidentnie pogubił się sprzętowo. Nie należy także zapominać o niewątpliwym wpływie sytuacji finansowej klubu z Częstochowy na stan zaplecza sprzętowego zawodników. Seniorskie zestawienie drużyny dowodzonej przez Romana Tajcherta uzupełnia Mirosław Jabłoński. Parę juniorów tworzyć będą Artur Czaja oraz ktoś z dwójki Hubert Łęgowik-Rafał Malczewski.

Wrocławianie przystąpią do tego spotkania mając w pamięci zwycięstwo ze SPAR Falubazem Zielona Góra, które odnieśli trzy tygodnie temu. W tamtym meczu w składzie wystawionym przez Piotra Barona zabrakło Troya Batchelora, który rzekomo spóźnił się na samolot z Cardiff do Polski. Klub zapowiedział, że wobec zawodnika nie zostaną wyciągnięte konsekwencje i będzie on miał szanse na jazdę w kolejnych meczach. Co innego mówi nam jednak awizowany skład Betard Sparty Wrocław, w którym znalazło się miejsce dla Zbigniewa Sucheckiego i Juricy Pavlica. Oprócz tych dwóch zawodników na torze Stadionu Olimpijskiego obejrzymy Tomasza Jędrzejaka, Macieja Janowskiego i Taia Woffindena. Indywidualny Mistrz Świata przystąpi do tego spotkania kilkanaście godzin po zakończeniu rywalizacji w finale DPŚ w Bydgoszczy, gdzie będzie startować w narodowych barwach jednocześnie pełniąc funkcję kapitana drużyny. Tradycyjnie już duet juniorów stworzą Patryk Malitowski i Patryk Dolny. Warto odnotować, że w takim składzie Betard Sparta Wrocław w tym sezonie za każdym razem (dwukrotnie) odnosiła zwycięstwo. Jeśli historia się powtórzy a zwycięstwo będzie co najmniej trzypunktowe, to wrocławianie zdobędą 3 "oczka" do ligowej tabeli i w praktyce zapewnią sobie 6. miejsce na zakończenie rundy zasadniczej.

Początek spotkania zaplanowano na 16:30. Sędziować je będzie Marek Wojaczek z Godziszki. Funkcję komisarza toru powierzono Włodzimierzowi Kowalskiemu z Zielonej Góry.

Awizowane składy na mecz Betard Sparta Wrocław - Kantoronline Viperprint Włókniarz Częstochowa:

Kantoronline Viperprint Włókniarz Częstochowa:
1.
Michael Jepsen Jensen
2.
Grzegorz Walasek
3.
Rune Holta
4.
Mirosław Jabłoński
5.
Peter Kildemand
6.
Artur Czaja

Betard Sparta Wrocław:
9.
Tai Woffinden
10.
Zbigniew Suchecki
11.
Maciej Janowski
12.
Tomasz Jędrzejak
13.
Jurica Pavlic
14.
Patryk Malitowski

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!