W pogoni za bonusem

wroclaw logorzeszow logo 2015Już w najbliższą niedzielę na czterech polskich torach rozegrane zostaną mecze X rundy PGE Ekstraligi. We Wrocławiu miejscowa Betard Sparta podejmie PGE Stal Rzeszów. Gospodarze chcą nie tylko wygrać, ale także zainkasować punkt bonusowy. Będzie to trudne zadanie, ponieważ podopieczni Piotra Barona muszą odrobić aż 15-punktową stratę do "Żurawi".

 

Drużyna przyjezdnych przyjedzie na Dolny Śląsk w nieco zmienionym w porównaniu z poprzednimi spotkaniami ustawieniu. Rozdzielona została para Greg Hancock-Dawid Lampart. Amerykanina ujrzymy pod numerem pierwszym w parze z Karolem Baranem, który jak na razie osiąga dobre wyniki wyłącznie na rzeszowskim owalu. "Lampcio" będzie startował w duecie z powracającym do meczowego zestawienia Duńczykiem Kennim Larsenem. Podobnie jak w przypadku Barana, Lampart świetne występy przy Hetmańskiej przeplata dość przeciętnymi rezultatami na obcych torach. Prawdziwym liderem PGE Stali jest natomiast Duńczyk Peter Kildemand. Srebrnemu medaliście DPŚ od początku sezonu dopisuje forma i zapewne będzie chciał to potwierdzić także w niedzielę na Stadionie Olimpijskim. Kildemand jako partnerów w parze w pierwszej fazie zawodów będzie mieć juniorów - Artura Czaję oraz jedną z nadziei polskiego żużla - Krystiana Rempałę.

Zawodnicy ekipy gospodarzy ze spokojem oczekują na ostatnie w tym roku spotkanie na wrocławskim owalu. W przypadku awansu do fazy play-off wrocławianie przeniosą się na tor w Częstochowie i tam będą rozgrywać mecze w roli gospodarza. Aby jednak tak się stało potrzebne jest jeszcze wiele punktów, między innymi trzy, które są do wywalczenia w niedzielę. Piotr Baron tradycyjnie już awizował identyczne zestawienie. W pierwszej parze ujrzymy najskuteczniejszego zawodnika rozgrywek - Taia Woffindena oraz czyniącego coraz większe postępy Vaclava Milika. Numery 11 i 12 to kapitan czterokrotnego Drużynowego Mistrza Polski - Tomasz Jędrzejak oraz Michael Jepsen Jensen, który świetnie zaprezentował się w ubiegłotygodniowym starciu z ekipą KS Toruń. Podobnie jak Maciej Janowski, który wobec kontuzji Jarosława Hampela i mizernej formy Krzysztofa Kasprzaka wydaje się być jedyną polską nadzieją na sukcesy w tegorocznym cyklu Grand Prix. "Magicowi" partnerować będą wrocławscy juniorzy. Pewny miejsca w składzie jest Maksym Drabik, natomiast nie wiadomo kto wystartuje pod numerem 14. W ostatnim spotkaniu z zespołem z Torunia udanie w rozgrywkach Ekstraligi zadebiutował Damian Dróżdż zastępując Adriana Gałę, który w ostatnim czasie notuje znaczną obniżkę formy i dość częste upadki.

Kto wyjdzie z tego starcia zwycięsko? Czy Betard Sparta zakończy serię meczów u siebie zwycięstwem? A może to "Żurawie" zainkasują pełną pulę? Emocji z pewnością nie zabraknie. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17:00. Sędziować je będzie Artur Kuśmierz z Częstochowy. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi ekipami padł wynik 52:37 dla PGE Stali.

AWIZOWANE SKŁADY NA MECZ BETARD SPARTA WROCŁAW - PGE STAL RZESZÓW:

PGE Stal Rzeszów:
1.
Greg Hancock
2.
Karol Baran
3.
Dawid Lampart
4.
Kenni Larsen
5.
Peter Kildemand
6.
Artur Czaja

Betard Sparta Wrocław:
9.
Tai Woffinden
10.
Vaclav Milik
11.
Tomasz Jędrzejak
12.
Michael Jepsen Jensen
13.
Maciej Janowski
14.
15.
Maksym Drabik

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!