Rekiny przybywają nad Odrę

wroclaw logorybnikJuż w najbliższą niedzielę na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbędą się pierwsze w tym sezonie towarzyskie zawody. U progu sezonu 2015 formę miejscowej Betard Sparty sprawdzi pierwszoligowy ŻKS ROW Rybnik.

Gospodarze przystąpią do tego spotkania w pełnym zestawieniu. Znajdą się w nim między innymi: Tai Woffinden, Maciej Janowski, Michael Jepsen Jensen i kapitan drużyny Tomasz Jędrzejak. Okazję do debiutu w rywalizacji w żółto-czerwonych barwach będą mieli: Nikolai Busk Jakobsen, Vaclav Milik, Maksym Drabik, Damian Dróżdż oraz Adrian Gała. Menedżer Betard Sparty Piotr Baron przetestuje nie tylko formę zawodników, ale także ustawienie par na mecze ligowe.

W składzie drużyny gości awizowani są między innymi Damian Baliński i Sebastian Ułamek. Niedzielne ściganie będzie dla zawodników ROW-u okazją do udowodnienia swojej przydatności dla zespołu. O miejsce w składzie na mecze w Nice Polskiej Lidze Żużlowej będą walczyć tacy żużlowcy jak Max Fricke, Kamil Wieczorek, Rafał Szombierski czy też Roman Chromik.

Zawody odbędą się, jeśli pozwoli na to pogoda, która storpedowała już sobotnie starcie obu ekip w Rybniku. We Wrocławiu w piątek i sobotę padał deszcz, jednak na niedzielę zapowiadane jest ich ustanie. Tor Stadionu Olimpijskiego niejednokrotnie radził sobie z szybkim wchłanianiem nadmiaru wody, więc pozostaje mieć nadzieję na to, że i tym razem tak się stanie. Początek sparingu zaplanowano na godz. 14:00. Bilet wstępu na sektory 7 i 8 stanowi program zawodów, który kosztuje 5 zł. Otwarcie tak małej części trybun jest rzecz jasna związane z trwajacym remontem wrocławskiego obiektu.

Awizowane składy na sparing Betard Sparta Wrocław - ŻKS ROW Rybnik:

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Vaclav Milik
11. Tomasz Jędrzejak
12. Michael Jepsen Jensen
13. Maciej Janowski
14. Maksym Drabik
15. Adrian Gała
R1 Damian Dróżdż
R2 Nikolai B. Jakobsen

ŻKS ROW Rybnik
1. Damian Baliński
2. Max Fricke
3. Sebastian Ułamek
4. Kamil Wieczorek
5. Rafał Szombierski
6. Kacper Woryna
7. Robert Chmiel
8. Valentin Grobauer
R1 Roman Chromik

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!