Chwila prawdy dla Wrocławian

wroclaw logozielona goraJuż w najbliższą niedzielę na trzech polskich torach rozegrane zostaną zaległe mecze X rundy Drużynowych Mistrzostw Polski. We Wrocławiu broniąca się przed spadkiem Betard Sparta podejmie na własnym torze ekipę aktualnego obrońcy tytułu - SPAR Falubaz Zielona Góra.

Goście są faworytami niedzielnej rywalizacji. Na Dolny Śląsk przyjadą w najmocniejszym zestawieniu. Trener Rafał Dobrucki zmienił tylko ustawienie par zamieniając Jarosława Hampela z Piotrem Protasiewiczem. Teraz Indywidualny Mistrz Polski z 2011 roku będzie startował w duecie z Andreasem Jonssonem. Oprócz wspomnianej trójki mocnym punktem ekipy zielonogórskiej powinien być Patryk Dudek. "Duzers" ma jednak niezbyt miłe wspomnienia związane z wrocławskim owalem. To na nim doznał w 2012 roku kontuzji, która wykluczyła go ze startu w Drużynowym Pucharze Świata. Seniorskie zestawienie teamu Rafała Dobruckiego uzupełnia Aleksandr Łoktajew, zmagający się od trzech tygodni z urazem barku, którego nabawił się podczas Derbów Ziemi Lubuskiej. Parę juniorów stanowić będą Kamil Adamczewski i Adam Strzelec.

Gospodarze od piątku wytrwale przygotowują się do tego arcyważnego spotkania. Wygrana znacząco przybliżyłaby ich do utrzymania się w ENEA Ekstralidze bez konieczności rozgrywania dwumeczu barażowego. Trener Piotr Baron zdecydował się na wprowadzenie do składu po raz drugi w tym sezonie Zbigniewa Sucheckiego. Polak zastąpi jedno z największych rozczarowań tegorocznych rozgrywek - Juricę Pavlica i w duecie będzie startować razem z Mistrzem Świata Taiem Woffindenem. Jednak to nie koniec roszad. Trener Baron również dokonał zmian na pozycjach prowadzących parę. I tak pod numerem 11 ujrzymy Macieja Janowskiego, a 13 Troya Batchelora. Duet z Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów z 2011 roku tworzyć będzie kapitan zespołu - Tomasz Jędrzejak, który w ostatni wtorek udanie zaprezentował się w meczu ligi szwedzkiej w Vastervik.

Niedzielny mecz będzie dla wrocławian prawdziwą chwilą prawdy. Drużyna, która do tej pory sprawiła kibicom więcej zawodu niż radości na pewno jest podrażniona niepowodzeniami i zrobi wszystko, by odnieść drugie zwycięstwo w tym sezonie. Łatwo nie będzie, ale ile to już razy jeźdźcy Piotra Barona pokazywali, że w żużlu wszystko jest możliwe?

Początek spotkania zaplanowano na godz. 18:00. Sędziować je będzie Krzysztof Meyze. W sezonie 2013 w meczu pomiędzy obiema drużynami we Wrocławiu padł remis 45:45.

Awizowane składy:

SPAR Falubaz Zielona Góra:
1. Patryk Dudek
2. Aleksandr Łoktajew
3. Jarosław Hampel
4. Andreas Jonsson
5. Piotr Protasiewicz
6. Kamil Adamczewski
7. Adam Strzelec

Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Zbigniew Suchecki
11. Maciej Janowski
12. Tomasz Jędrzejak
13. Troy Batchelor
14. Patryk Malitowski
15. Patryk Dolny

Źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!