Betard Sparta Wrocław - eWinner Apator Toruń [zapowiedź]

IMG 1556W piątkowy wieczór drugim spotkaniem w PGE Ekstralidze będzie mecz pomiędzy Betard Spartą Wrocław a eWinner Apatorem Toruń. Start spotkania zaplanowany jest na godzinę 20:30.

ekstraliga PGEFaworytami tego meczu są wrocławianie. Dużym plusem jest fakt, że będą na własnym torze, ale Sparta Wrocław wzmocniła swój skład ściągając w swoje szeregi Artioma Łagutę. Mało tego wzmocniona została też ławka sztabu szkoleniowego. Wspierać zespół z niej ma Greg Hancock. Mimo, że Sparta posiada dobrych liderów, można się spodziewać, że wszystkie oczy będą zwrócone w stronę Łaguty, który ma wspierać obecnych liderów Betard Sparty - Taia Woffindena i Macieja Janowskiego.

Goście nie są stawiani w roli faworyta tych rozgrywek, ale mogą sporo namieszać w planach innych klubów. Pierwszy mecz na własnym torze wygrany, ale nie było przy tym fajerwerków. Skład jest wyrównany i potrzeba kilku spotkań, aby wyłonić liderów toruńskich "Aniołów".  Paweł Przedpełski i Adrian Miedziński są wychowani na torze w Toruniu i tam mogą być mocnymi punktami. Jak to będzie na wyjazdach czas pokaże. W meczu ze Spartą kluczowa może być postawa Chrisa Holdera, który w poprzednim sezonie startował na Stadionie Olimpijskim w roli gościa. 

Awizowane składy:

Torun

 

eWinner Apator Toruń:1. Paweł Przedpełski
2. Adrian Miedziński
3. Petr Chlupac
4. Jack Holder
5. Chris Holder
6. Karol Żupiński
7. Krzysztof Lewandowski

Wroclaw

 

Betard Sparta Wrocław:


9. Maciej Janowski
10. Artiom Łaguta
11. Daniel Bewley
12. Gleb Czugunow
13. Tai Woffinden
14. Michał Curzytek
15. Przemysław Liszka

Początek spotkania: 9 kwietnia, godz. 20:30

Sędzia: Michał Sasień

Komisarz toru: Maciej Głód 

źródło: inf. własna

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!