Betard Sparta Wrocław 2021 – podsumowanie okna transferowego

IMG 8591

Betard Sparta odkryła wszystkie karty już kilka dni temu. Kontrakty przedłużyli wtedy liderzy drużyny: aktualny Indywidualny Mistrz Polski, kapitan Maciej Janowski i trzykrotny Mistrz Świata Tai Woffinden. Do składu dołączył Artem Laguta i to właśnie kontrakt Rosjanina z WTS jest uznawany za największy hit tego okna transferowego w całej PGE Ekstralidze.

WroclawNiezwykle ważnymi ogniwami zespołu będą nadal młodzi i perspektywiczni żużlowcy – Gleb Czugunow i Daniel Bewley. Gleb poprzedni sezon PGE Ekstraligi – jeszcze jako junior – kończył z trzecią średnią w drużynie (1,765), a Dan, pomimo poważnej kontuzji, wrócił do składu na najważniejsze mecze i dołożył bardzo istotne punkty w bezpośredniej walce o brązowe medale DMP 2020.

Formację juniorską stanowić będą nadal Przemysław Liszka i Michał Curzytek oraz najmłodsi w drużynie Mateusz Panicz i Bartosz Curzytek.

W Betard Sparcie jest nadal miejsce dla Maksyma Drabika. Klub liczy, że „Torres”, który przez ostatnie kilka sezonów był bardzo ważną częścią drużyny, szybko wróci na tor, będzie cieszył nas swoją jazdą i rozwijał swój wielki talent we Wrocławiu.

Po trzech latach startów we Wrocławiu, ze Stadionem Olimpijskim pożegnał się w tym oknie transferowym Max Fricke. Niestety, zmiany regulaminowe przed sezonem 2021 spowodowały, że dla Australijczyk zabrakłoby miejsca w podstawowym składzie Betard Sparty. Dziękujemy za 3 sezony, 236 biegów, 340 punktów dla naszej drużyny. Do zobaczenia!

Betard Sparta Wrocław 2021

Seniorzy:
Maciej Janowski (Polska), ur. 6 sierpnia 1991 r.
Tai Woffinden (Wielka Brytania), ur. 10 sierpnia 1990 r.
Artem Laguta (Rosja), ur. 12 listopada 1990 r.
Gleb Czugunow (Polska), ur. 17 grudnia 1999 r.
Daniel Bewley (Wielka Brytania), ur. 20 maja 1999 r.

Juniorzy:
Przemysław Liszka (Polska), ur. 24 lipca 2000 r.
Michał Curzytek (Polska), 3 lipca 2002 r.
Mateusz Panicz (Polska), 5 maja 2004 r.
Bartosz Curzytek (Polska), 8 sierpnia 2003 r.źródło:WTS Sparta

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!