Komunikat Sparty Wrocław w sprawie Maksyma Drabika

Drukuj
Wrocław

IMG 3098WTS Sparta Wrocław wystosowała komunikat z informacjami na temat toczącego się wobec Maksyma Drabika postępowania o naruszenie przepisów antydopingowych. Oto jego treść.

 

wroclaw logoInformacja ws. przebiegu postępowania Maksyma Drabika

W związku z pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami dot. posiedzenia Panelu Dyscyplinarnego przy POLADA, rozpatrującego w dniu 19.03.2020 r. odwołanie złożone przez Maksyma Drabika od wydanej w dniu 07.02.2020 r. negatywnej decyzji Komitetu ds. Wyłączeń Terapeutycznych (TUE), zmuszeni jesteśmy poinformować kibiców o jego rzeczywistym przebiegu.

Z uwagi na fakt nieprzekazania przez POLADA członkom Komitetu TUE wszystkich dokumentów w sprawie Maksyma Drabika (członkowie Komitetu TUE nie otrzymali 13-stronicowego pisma przewodniego do wniosku TUE ) Panel Dyscyplinarny II instancji przy POLADA postanowił uwzględnić odwołanie naszego zawodnika i uchylić decyzję Komitetu TUE oraz przekazać sprawę do ponownego rozpoznania przez Komitet TUE.

Panel Dyscyplinarny II instancji w trakcie postępowania nie przesłuchiwał Maksyma Drabika oraz nie wnioskował o powołanie dodatkowych ekspertów do rozpoznania sprawy.

 

 

źródło:WTS Sparta