Odmłodzona Betard Sparta

wroclaw logoOd 19. grudnia trwa okienko transferowe. Z dnia na dzień kolejne kluby informują o podpisanych kontraktach. Tuż przed świętami swoją kadrę i sztab szkoleniowy na sezon 2015 ogłosiła Betard Sparta Wrocław.

Szósty zespół poprzednich rozgrywek Enea Ekstraligi pożegnał się z trzema zawodnikami. Spisujący się poniżej oczekiwań Jurica Pavlic i Troy Batchelor wybrali odpowiednio Grudziądz i Rybnik, natomiast Zbigniew Suchecki przeniósł się do Gniezna.

W ich miejsce udało się sprowadzić dwóch młodych obcokrajowców. Jednym z nich jest stały uczestnik cyklu Grand Prix Michael Jepsen Jensen, który od kilku lat solidnie pracuje na swoją markę na ekstraligowych torach. W swojej karierze reprezentował barwy klubów z Gorzowa, Torunia oraz przez ostatnie dwa sezony Częstochowy. W cyklu Grand Prix będzie debiutował jako stały uczestnik, jednak już od sezonu 2012 startował w elitarnym gronie jako posiadacz przechodniej dzikiej karty lub zawodnik kwalifikowanej rezerwy. Ma na koncie jedno turniejowe zwycięstwo (Vojens 2012), dwa występy w finale i dziewięć odjechanych turniejów, w których zdobył 70 punktów. Z seniorską reprezentacją Danii zdobył złoto (2012) i srebro (2013) w Drużynowym Pucharze Świata.

Drugim nowym zawodnikiem Betard Sparty jest Czech Vaclav Milik. Syn znanego reprezentanta naszych południowych sąsiadów jest aktualnie czwartym juniorem świata, a w poprzednim sezonie reprezentował barwy ŻKS ROWu Rybnik. Starty w Ekstralidze będą dla niego niewątpliwie trudnym wyzwaniem, jednak wielu ekspertów widzi w Miliku największą nadzieję znajdującego się w poważnym kryzysie czeskiego żużla.

Gruntownej przebudowie poddana została formacja juniorska czterokrotnych Drużynowych Mistrzów Polski. Patryk Dolny i Patryk Malitowski zakończyli starty w gronie młodzieżowców i będą kontynuować kariery w niższych klasach rozgrywkowych. W ich miejsce do obecnego już w poprzednich latach we wrocławskiej drużynie Mike'a Trzensioka zakontraktowani zostali: Adrian Gała, Maksym Drabik i Damian Dróżdż. Szczególnie wobec pierwszych dwóch wrocławianie mają duże oczekiwania.  Gała to odkrycie poprzedniego sezonu w Nice PLŻ, natomiast Drabik uważany jest za wielki talent. Kilkakrotnie trenował już na wrocławskim torze, więc początki na Stadionie Olimpijskim powinien mieć nieco łatwiejsze. Damian Dróżdż z kolei jest wychowankiem opolskiego Kolejarza. W poprzednich sezonach startował gościnnie we wrocławskich barwach w zawodach młodzieżowych.

Kadrę wrocławskiej drużyny uzupełniają dobrze znani na Dolnym Śląsku zawodnicy: kapitan drużyny Tomasz Jędrzejak, wychowanek Maciej Janowski i Mistrz Świata z 2013 roku Tai Woffinden. Gdy do Janowskiego i Woffindena dodamy Jepsena Jensena, okaże się, że we wrocławskiej drużynie jeździć będzie aż trzech stałych uczestników przyszłorocznego cyklu Grand Prix.

KADRA BETARD SPARTY WROCŁAW NA SEZON 2015:

Seniorzy:
Tomasz Jędrzejak
Maciej Janowski
Vaclav Milik
Tai Woffinden
Michael Jepsen Jensen

Juniorzy:
Adrian Gała
Mike Trzensiok
Maksym Drabik
Damian Dróżdż

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!