Praca przy modernizacji Stadionu Miejskiego w Ostrowie nabiera tempa

OstrowZima w pełni, ale to nie przeszkadza w modernizacji Stadionu Miejskiego w Ostrowie. Obiekt po awansie trzeba dostosować do wymogów PGE Ekstraligi i największym zadaniem jest dostosowanie sztucznego oświetlenia.

Na zorganizowanym briefingu prezes klubu Waldemar Górski podziękował wszystkim zaangażowanym w modernizację. - Dziękuję bardzo władzom miasta z panią prezydent Beatą Klimek i zastępcą Mikołajem Kostką na czele, radnemu Arkadiuszowi Sodkiewiczowi oraz pracownikom Urzędu Miejskiego zaangażowanym w modernizację Stadionu Miejskiego – mówił podczas czwartkowego briefingu Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovia. – Współpraca z klubem jest modelowa – podkreślała Beata Klimek, prezydent miasta. – W ciągu 99 dni, które pozostały do pierwszego meczu w ramach PGE Ekstraligi w Ostrowie musimy zrealizować zadania za kwotę ponad 14 milionów złotych – dodaje prezydent.

– Od końca października nie straciliśmy ani minuty – zapewnia Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta miasta. –  Niezwłocznie przystąpiliśmy do prac przygotowawczych, związanych chociażby ze zleceniem opracowania koncepcji i dokumentacji, które pozwolą na przeprowadzenie tych wszystkich prac. Zabezpieczyliśmy także środki finansowe, które pozwolą nam w pełni te zadania zrealizować – dodaje.

Na Stadionie Miejskim zamontowany zostanie nowy telebim, którego koszt wynosi około 400 tysięcy. Zamontowane zostanie także nowe nagłośnienie oraz monitoring. Wybudowane musi zostać także odwodnienie liniowe na torze. Podpisano też umowę na zakup specjalistycznego przykrycia toru, którego koszt wynosi około 250 tysięcy złotych.

Wielkim wyzwaniem jest budowa praktycznie od nowa parku maszyn. Kolejnym zadaniem będzie utwardzenie wszystkich powierzchni, które do tej pory nie były utwardzone na Stadionie Miejskim. – Mówimy tutaj m.in. o pasie bezpieczeństwa, drodze prowadzącej do stadionu, gdzie stacjonuje obsługa medyczna. Zostaną wymienione także ogrodzenia. Powstaną nowe parkingi – dodaje zastępca prezydenta Miasta.

– Trochę więcej niż kosmetyka dotknie także budynek trybuny głównej – zaznacza Mikołaj Kostka. – Będzie pewne przeorganizowanie niektórych pomieszczeń. Dużym zaangażowaniem w tym zakresie wykazuje się już od dobrych kilku tygodni klub żużlowy. Dziękujemy za to i tak jak pani prezydent podkreślała, współpraca pomiędzy miastem jako inwestorem i klubem układa się modelowo. Bez tej współpracy nie byłby możliwy sukces, w który wierzymy, że w tak krótkim czasie uda się dostosować Stadion Miejski do wymogów PGE Ekstraligi – dodał zastępca prezydenta miasta.

RMF 3158

źródło: tzostrovia.pl

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!